Šī nedēļa bija bagāta ar notikumiem. Domes sēde, Valsts kontroles ziņojums par Lielvārdes Remti, ugunsdzēsēju pārbaude un sauklis neatkarīgajam žurnālistam “Āboliņš melis!”. Tomēr, kā vienmēr, par visu pēc kārtas.

Pozitīvais. 

Pirms mēneša, viesojoties Lielvārdes Aviācijas bāzē tika aizsākta runa par tuvākajiem pasākumiem Lielvārdes novadā. Katru gadu NBS karavīri rudenī piedalās Lielvārdes pilsētas sakopšanas darbos. Šogad ar bāzes vadību vienojāmies par Lāčplēša stadiona sakopšanu. Paldies visiem, kas piedalījās un organizēja šo pasākumu.

Domes sēdē tika nolemts pieņemt dāvinājumu no biedrības “Lielnovads”  karogu ar karoga mastu, kas tiks uzstādīts Lāčplēša laukumā (pretī vecajam universālveikalam). Viss it kā skaisti, bet nesaprotama ir tikai vienas deputātes attieksme pret šo dāvinājumu – Anitas Streiles, kura atturējās šajā balsojumā (vēl atturējās R.Graudiņš, bet viņš pamatoja savu balsojumu). Goda lielvārdiete, muzeja direktore, cilvēks, kurš zināmā mērā glabā gan Lielvārdes, gan Latvijas vērtības, šoreiz atturējās jautājumā par karoga pieņemšanu. Nekāda skaidrojuma nav, un šis lēmums ir nesaprotams (vienīgais mans izskaidrojums, ka deputāte A.Streile balso pret visu, kur esmu iesaistīts es).

Viss pārējais, kas laikam varētu nebūt.

Valsts kontrole ir pabeigusi revīziju SIA “Lielvārdes Remte”. Inforācija publiski tiks pieejama pēc apmēram nedēļām divām, līdz ar to ir ierobežotas pieejamības, bet ja iedzīvotāju novērojumi ir patiesi, tad piektdien, pēc 15.00, Remtes zaļais busiņš ir redzēts dodamies Rīgas virzienā. Ļoti vēlēšos uzzināt, ar kādu darba pienākumu veikšanu bija saistīts šis brauciens. Varbūt dažiem Remtē ir beidzot jāsaprot, ka iedzīvotāji maksā nevis par to, lai kāds personiskām vajadzībām varētu izmantot Remtes darba transportu, bet lai veiktu darba pienākumus. Valsts kontrole decembrī apciemos arī Lielvārdes pašvaldību, tikai jau cita nodaļa.

Pašvaldībā uzsākta ugunsdzēsības pārbaude. Ceru, ka izpilddirektors kā atbildīgā amatpersona visu dokumentāciju pārzin un iztiksim bez pārsteigumiem.

Domes sēdē vēl joprojām netika izskatīts jautājums par “Grāmatu klēts” pieņemšanu. Interesanti ir skaitļi, cik izmaksātu šāda dāvinājuma pieņemšana – pēc D.Jansones nosacījumiem 5000,- EUR gadā (telpu īre un alga D.Jansonei) jeb 100 000,- EUR 20 gados. Tā kā daļa deputātu nevēlējās šo jautājumu vēl skatīt, ar rītdienu jābūt ir noslēgtam telpu nomas līgumam. Cilvēcīgi žēl kultūras nama direktori, kura ir kā grauds starp diviem dzirnakmeņiem, tomēr pašvaldībai uz šo brīdi ir jālabo iepriekšējās vadības kļūdas un jāpieprasa noslēgt šo telpu nomas līgumu, jo pretējā gadījumā tiek izšķērdēti pašvaldības līdzekļi. Ļoti interesanti ir arī skaitļi – viens bibliotēkas apmeklētājs pašvaldībai izmaksā aptuveni 2 EUR,  muzeja apmeklētājs 7 EUR, bet Grāmatu klēts apmeklētājs vairāk par 20 EUR (rēķinot kopējo budžetu un apmeklētāju skaitu). Viela pārdomām.

Un visbeidzot par Āboliņu meli. Pēc vadības maiņas Lielvārdes novadā ir pieteicies viens neatkarīgais žurnālists, kurš pēkšņi ir sapratis, ka viņš ir neatkarīgais žurnālists (pirms tam laikam bija no kaut kā atkarīgs), un saprata, ka Lielvārdes novadā tagad viss ir tik ļoti slikti. Noskatoties domes sēdi, vienā no epizodēm V.Volonte apgalvoja, ka es meloju, tomēr varu apliecināt, ka šis teksts ir izrauts no konteksta. Jā, man kā Lielvārdes novada domes priekšsēdētājam ir bijušas daudzas vēstules KNAB, tāpēc nav iespējams uz sitiena atcerēties visu vēstuļu saturu, un pēc domes sēdes vēlreiz pārskatīju pēdējās nosūtītās, kur konstatēju, ka bija arī nosūtīta informācija par A.Troskas un V.Volontes izdotajiem rīkojumem. Tomēr “neatkarīgā” žurnālista pasniegtā informācija ir ļoti tendencioza. Katrs mēs daram savu darbu pēc labākās sirdapziņas, un ceru, ka arī neatkarīgie žurnālisti.

Vēl šonedēļ tika lemts par Goda Lielvārdieša titula piešķiršanu, tomēr, tā kā šī informācija ir konfidenciāla, tad nedrīkstu to izpaust, tomēr pēc titula oficiālas pasniegšanas sniegšu savu viedokli par pašu personu, kas iegūs šo titulu.

 

TG Facebook Comments