Vakar (04.10.2018.) raidījumā “Bez tabu” bija sižets par Lielvārdes novada pašvaldību, kurā tika stāstīts par to, kā Lielvārdes novada pašvaldība atteica izdeklarēt 2 personas. Tomēr par visu pēc kārtas.

Nekustamā īpašuma saimniece vērsās ar vairākiem iesniegumiem pašvaldībā ar lūgumu izdeklarēt viņas īpašumā deklarētās personas (tādas tiesības īpašniekam ir, un nekur neiet runa par iedīvotāju “izmešanu” uz ielas, kā sociālajos tīklos min kāds “ne”atkarīgais žurnālists). Viss notika saskaņā ar likumu, kad pēkšņi no Lielvārdes novada pašvaldības atnāca 2 lēmumi par atteikšanos anulēt deklarēto dzīvesvietu. jo saņemtas atbildes no šīm personām par to, ka esot civiltiesisks strīds. Uz komisijas sēdi iesnieguma iesniedzēja netika uzaicināta, lai sniegtu kādus papildus paskaidrojumus, un telefoniski, sazinoties ar komisijas vadītāju un vaicājot, vai ir iespēja iepazīties ar deklarēto personu paskaidrojumiem, komisijas vadītāja pauda viedokli, ka tas nav iespējams, un ka tikai tanī brīdī, ja lieta nonāks tiesā, būs iespēja iepazīties ar šiem paskaidrojumiem (žurnālistei komisijas vadītāja sniedza nepatiesu informāciju – ar informāciju var iepazīties, ja tiks saņemts rakstisks iesniegums).

Tomēr sižets tapa ne jau tāpēc, ka tika saņemts atteikums, bet gan tāpēc, ka Lielvārdes novada pašvaldības darbinieki, kas pieņēma šo lēmumu, iesnieguma pieteicēju pielaulāja svešam vīrietim un Lielvārdes novadā legalizēja viendzimuma laulības, jo ar īpašumā deklarēto sievieti pieteicējai ir … laulība. Pašvaldība savu lēmumu pamato ar Civillikuma 89. un 90.pantu, un šajos pantos runa ir par laulāto kopmantu.

Kļūda, bet diezgan rupja un apvainojoša, un neticu, ka pašvaldība kaut kādā veidā atvainosies, bet būs standarta atruna – tā gadās. Tomēr, iespējams, pašvaldības darbinieki, kuri pieņem tik nopietnus lēmumus un saņem par to atlīdzību, varbūt pārbaudīs lēmumus, par kuriem viņi parakstās. Cerams!

https://skaties.lv/beztabu/nejedzibas/lielvardes-dome-salaula-majas-ipasnieci-ar-svesu-sievieti-un-virieti-atsakoties-vinus-izdeklaret/

TG Facebook Comments