Divus mēnešus atpakaļ domes deputāts Jānis Lūsis iesaistījās diskusijā par veiktajiem remonta darbiem Uzvaras un Avotu ielā. Deputāts Lūsis uzdeva jautājumu, kāds būtu mans priekšlikums par šo ceļa remontu, uz ko atbildēju, ka pilnībā nevaru sniegt savu viedokli, jo man nav zināmas šo ielu remonta izmaksas.

Lai noskaidrotu šo informāciju, vērsos ar iesniegumu Lielvārdes novada pašvaldībā, bet gan no pašvaldības izpilddirektora vietnieces Līgas Zariņas (pat divas reizes), gan no domes priekšsēdētājas Santas Ločmeles saņēmu atteikumu izsniegt man šādu informāciju. Pamatojums – šī informācija ir komercnoslēpums!

Šo domes priekšsēdētājas Santas Ločmeles lēmumu pārsūdzēju Lielvārdes novada domei un pagājušajā trešdienā (22.08.2018.) tiku pat uzaicināts uz domes komiteju kopsēdi, kurā tika izskatīts mans iesniegums. Komitejas sēdē gan domes priekšsēdētāja S.Ločmele, gan domes priekšsēdētāja vietniece V.Volonte, gan pašvaldības juriste B.Markuna pamatojuma lēmumu ar komercinformāciju , kaut gan līgums par ielu remontu ir publisks, bet konkrētie remontdarbi atsevišķi ir komercnoslēpums.

Notika balsojums, kurā deputāti – Zemnieku savienības, Reģionu  alianses un Ainars Puķītis uzskatīja, ka konkrētie remontdarbi tik tiešām ir komercnoslēpums, kas liekas absurdi, jo runa ir par to, kā pašvaldība tērē nodokļu maksātāju naudu. Deputāts A.Peisenieks un A.Puķītis pēc balsojuma norādīja, ka šeit ir juridisks strīds, līdz ar to arī šāds balsojums, un deputāti īsti neatbild balsojot par šo lēmumprojektu, uz ko deputāts I.Balodis norādīja, ka deputāti atbild par katru balsojumu, un tiesai atceļot šo lēmumu, atbildīgi būs tieši tie deputāti, kas neatcēla šo lēmumu.

Bēdīgi visā šajā stāstā ir fakts, ka deputāts Lūsis, kurš pirms vēlēšanām un kā biedrības “Lielnovads” valdes priekšsēdētājs iestājās par atklātību pašvaldības darbā, tagad, nokļūstot domes deputāta krēslā, iestājas pavisam par citām vērtībām. Vai vara maina cilvēku?

TG Facebook Comments