Month: decembris 2018

Vai Lielvārdes novada budžeta nauda izdeg lampiņās?

Kāda iedzīvotāja konstatējusi, ka Lielvārdē, Slimnīcas ielā dienas gaišajā laikā deg apgaismojums. Vai pašvaldībai tik tiešām ir tik daudz līdzekļi, lai šādā veidā tos tērētu un kura ir atbildīgā persona, kurai vajadzētu veikt kontroli?

Kas notiek Lielvārdes novada pašvaldībā?

Pēdējā pusotra mēneša laikā Lielvārdes novada domes deputāti ir atbrīvojuši nu jau otro cilvēku no izpildvaras vadības – vispirms atbrīvota tika izpilddirektore G.Smalkā, šonedēļ savu amatu zaudēja Jumpravas pārvaldes vadītāja D.Borozkina. Ļoti iespējams tas ir saistīts ar Valsts kontroles uzsākto pārbaudi Lielvārdes novada pašvaldībā, bet šīs nedēļas domes ārkārtas sēde liecina, ka darbi pašvaldībā notiek lielā pašplūsmā un domes vadība īsti laikam netiek gala ar saviem pienākumiem. Domē – pašvaldībā, ir domes priekšsēdētāja, domes priekšsēdētājas vietniece, izpilddirektore, izpilddirektores vietniece, Juridiskā nodaļa un auditore, bet kontrole pār pašvaldības darbu ir jāuzņemas . . . Finanšu ministrijai. To var secināt pēc 05.decembra ārkārtas sēdes ieraksta un galvenās ekonomistes Ināras Robežnieces sacītā.

Īsumā atstāstīšu Ināras Rpbežnieces pausto domes sēdē “28.augustā domes sēdē tika pieņemts lēmums atļaut pašvaldības aģentūrai “Jumprava” iegādāties asenezācijas mucu, izmantojot līzingu. Pēc tam, kad Finanšu ministrija ir pārbaudījusi šo informāciju, ir secināts, ka šādu līgumu pašvaldības aģentūra nav bijusi tiesīga slēgt.” Labi, protams, ka pašvaldībai ir lieka nauda un var šo asenezācijas mucu izpirkt, bet jautājums tāpat paliek – kāda tad ir kontrole par pieņemto lēmumu izpildi vai arī šos lēmumus tagad kontrolē nevis domes un pašvaldības darbinieki, bet Finanšu ministrija? Par ko tad atalgojumu saņem Lielvārdes novada domes un pašvaldības amatpersonas?