Month: septembris 2018

Kā saimnieko saimnieki savā novadā . . .

Vispirms par pozitīvo. Ēka, kurā atrodas Tūrisma informācijas centrs, ir tikusi pie ēkas numura zīmes; Pils ielas autobusa pieturas zīme ir sakopta; Andreja Pumpura iela no Rembates ielas līdz Lauku ielai tagad ir izbraucama, nebraucot lielās bedrēs, jo ceļu nomales ir izlīdzinātas.

Iespējams, turpmāk domes komiteju sēžu protokoli tiks publicēti pašvaldības tīmekļa vietnē (rakstu iespējams, jo klausoties 29.augusta domes sēdes audio tiešraidi, tieši šī jautājuma lemšanas laikā ierakstā notika kāds tehnisks “brāķis”).

Tomēr divas lietas, kas izraisa izbrīnu. Pirmā – 5.septembra domes ārkārtas sēdē tika lemts par vēlēšanu iecirkņa slēgšanu Kaibalas skolā. Deputāti vēlreiz aktualizēja jautājumu par tālāko šīs ēkas izmantošanu, un domes priekšsēdētāja minēja, ka ēka tiks izmantota arī turpmāk, bet jāveic ir zināmi priekšdarbi, tomēr deputāti laikam ir aizmirsuši, ka paši, apstiprinot 2018.gada budžetu, Kaibalas skolas remontam vai citiem darbiem līdzekļus paredzēja 0,- EUR (tāpat kā Jumpravas estrādes remontam). Bez piešķirtiem līdzekļiem lūk arī ir rezultāts.

Otra lieta, kas ne tikai izbrīna, bet pat sadusmoja, ir papildus piešķiramie līdzekļi stadiona būvniecībai Lielvārdes vidusskolā. Atceros pirms pāris gadiem, kad tika siltināts bērnudārzs “Pūt vējiņi”, bija nepieciešams piešķirt papildus līdzekļus, jo kāds kaut ko nebija pareizi aprēķinājis, un pašvaldībai nācās atrast papildus līdzekļus. Tagad šī prakse atkal ieviešas no jauna, jo kāds nebija paredzējis norokamā māla slāni. Iedomājos, ja kāds būvētu māju, un viņam būvnieks paprasītu papildus līdzekļus, jo kaut kas nav pareizi aprēķināts, tad būvniekam šie trūkumi būtu jānovērš par saviem līdzekļiem, bet tad, kad to dara par pašvaldības jeb pareizāk būtu teikt, par nodokļu maksātāju naudu, tad pilnīgi nekādu problēmu. 20 000,- EUR no gaisa nokrīt un apmaksājam paši savas kļūdas. Tā lūk saimniekojam savā novadā!

P.S. Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele raidījumam “Bez tabu” pirmdien, 03.septembrī norādīja, ka ir tiko atgriezusies no atvaļinājuma, kaut gan trešdien, 29.augustā vadīja domes sēdi. Laikam ļoti īss bija atvaļinājums.

Par “Bez tabu” sižetu jeb kā Lielvārdes novada pašvaldība viendzimuma laulības legalizēja

Vakar (04.10.2018.) raidījumā “Bez tabu” bija sižets par Lielvārdes novada pašvaldību, kurā tika stāstīts par to, kā Lielvārdes novada pašvaldība atteica izdeklarēt 2 personas. Tomēr par visu pēc kārtas.

Nekustamā īpašuma saimniece vērsās ar vairākiem iesniegumiem pašvaldībā ar lūgumu izdeklarēt viņas īpašumā deklarētās personas (tādas tiesības īpašniekam ir, un nekur neiet runa par iedīvotāju “izmešanu” uz ielas, kā sociālajos tīklos min kāds “ne”atkarīgais žurnālists). Viss notika saskaņā ar likumu, kad pēkšņi no Lielvārdes novada pašvaldības atnāca 2 lēmumi par atteikšanos anulēt deklarēto dzīvesvietu. jo saņemtas atbildes no šīm personām par to, ka esot civiltiesisks strīds. Uz komisijas sēdi iesnieguma iesniedzēja netika uzaicināta, lai sniegtu kādus papildus paskaidrojumus, un telefoniski, sazinoties ar komisijas vadītāju un vaicājot, vai ir iespēja iepazīties ar deklarēto personu paskaidrojumiem, komisijas vadītāja pauda viedokli, ka tas nav iespējams, un ka tikai tanī brīdī, ja lieta nonāks tiesā, būs iespēja iepazīties ar šiem paskaidrojumiem (žurnālistei komisijas vadītāja sniedza nepatiesu informāciju – ar informāciju var iepazīties, ja tiks saņemts rakstisks iesniegums).

Tomēr sižets tapa ne jau tāpēc, ka tika saņemts atteikums, bet gan tāpēc, ka Lielvārdes novada pašvaldības darbinieki, kas pieņēma šo lēmumu, iesnieguma pieteicēju pielaulāja svešam vīrietim un Lielvārdes novadā legalizēja viendzimuma laulības, jo ar īpašumā deklarēto sievieti pieteicējai ir … laulība. Pašvaldība savu lēmumu pamato ar Civillikuma 89. un 90.pantu, un šajos pantos runa ir par laulāto kopmantu.

Kļūda, bet diezgan rupja un apvainojoša, un neticu, ka pašvaldība kaut kādā veidā atvainosies, bet būs standarta atruna – tā gadās. Tomēr, iespējams, pašvaldības darbinieki, kuri pieņem tik nopietnus lēmumus un saņem par to atlīdzību, varbūt pārbaudīs lēmumus, par kuriem viņi parakstās. Cerams!

https://skaties.lv/beztabu/nejedzibas/lielvardes-dome-salaula-majas-ipasnieci-ar-svesu-sievieti-un-virieti-atsakoties-vinus-izdeklaret/