Month: jūlijs 2018

Kā “saimnieko” Lielvārdes pilsētā?

Arī pēc gada nekas nav mainījies ar gājēju pārejas zīmi Rembates ielā jeb nu jau var teikt – “neredzamo zīmi”:

Un šāds skats paveras Raiņa ielas masīvā:

Varbūt tomēr domes priekšsēdētāja S.Ločmele, vietniece V.Volonte, Tautsaimniecības komitejas vadītājs A.Peisenieks un vietnieks E.Gribusts, izpilddirektore G.Smalkā un vietniece L.Zariņa vienu dienu varētu kopā izstaigāt vai izbraukāt ar velosipēdiem Lielvārdes pilsētu, lai pamanītu šīs lietas, jo no domes ēkas 3.stāva un arī ar auto pārvietojoties to nevar ieraudzīt. Esiet taču saimnieki savā novadā, jeb jūsu uzdevums ir tikai veco cilvēku, kas nodarbojas ar ielu tirdzniecību, izdzenāšana?

Cik “ne”piesārņoti ir ūdeņi Lielvārdes novadā?

Šajā nedēļā drūms skats parādījās “Kapu līcītī”:

Milzīgs daudzums beigtas zivis, un pēc atsauksmēm šādi gadījumi nav pirmie. Novada mājaslapā nekādu komentāru, kas var liecināt par divām lietām – vai nu pašvaldības darbinieki (nemaz nerunājot par domes un pašvaldības vadību) nav ievērojuši šo faktu vai arī ir, bet risinājumi nav vai arī apstākļi ir zināmi, bet iemesls šādai ekoloģiskai problēmai iespējams, ir kāds uzņēmums, kurš regulāri pludina kanalizāciju sabiedriskajos ūdeņos. Pagaidām rakstu, iespējams, bet ir atsevišķi signāli no iedzīvotājiem, ka šī versija varētu atbilst patiesībai, un tiklīdz par to pārliecināšos, šos faktus arī publicēšu. Tomēr no pašvaldības vēlētos saņemt informāciju, kas ir cēlonis šādai situācijai un kādi būtu risinājumi. Apsekojot šo vietu var konstatēt, ka caurule, kas savieno “Kapu līcīti” ar Daugavu, šobrīd gandrīz nefunkcionē, tomēr neesmu speciālists, un Lielvārdes novada pašvaldība, kura pēdējā laikā ir palielinājusi pašvaldības darbinieku skaitu, noteikti var sniegt risinājumus.

P.S. Atvainojos deputātam Jānim Lūsim par kavēšanos ar atbildi par risinājumu Avotu ielas un Uzvaras ielas ceļu remontam, bet diemžēl jau vairāk kā mēnesi nevaru saņemt atbildi no pašvaldības par remontdarbu izmaksām. Diemžēl pie esošās domes un pašvaldības vadības tas paliek arvien grūtāk, un laikam domes vadība tanī nav ieinteresēta.

Kā pašvaldības izpilddirektores vietniece Līga Zariņa savu lēmumu neatcēla

Kā jau rakstīju iepriekšējā ierakstā, Lielvārdes novada pašvaldībā nolēmu saņemt informāciju par izmaksām veicot ielas remontdarbus Uzvaras un Avotu ielā. Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Līga Zariņa ar savu lēmumu atteicās sniegt informāciju, jo tas ir komercnoslēpums. Nolēmu šo viņas lēmumu pārsūdzēt pašvaldības izpilddirektorei, bet atkal nekā, jo šoreiz pašvaldības izpilddirektores vietniece, kura uz šo brīdi ir pašvaldības izpilddirektores p.i. arī šoreiz savu iepriekšējo lēmumu neatcēla, bet tomēr paprasīs atļauju darbu veicējam piekrišanu šos datus publicēt. Par informācijas sniegšanu plānoju iziet visas institūcijas, nākamā vēstule tiks adresēta domes priekšsēdētājai.

Ļoti iespējams, ka pašvaldības izpilddirektore atrodas atvaļinājumā, un tas iedzīvotājiem nav zināms, bet par to nav jābrīnās, jo ja jau deputāti nolēma, ka deputātiem nav jālemj par domes priekšsēdētājas un vietnieces atvaļinājumiem, tad priekš kam iedzīvotājiem zināt par pašvaldības darbinieku atvaļinājumiem. Pašvaldība ar domes priekšsēdētājas Santa Ločmeles gādību sāk vairāk līdzināties privātam kantorim.

Zīmīgi, ka pašvaldības izpilddirektore G.Smalkā vēl ceturtdienas rītā ar kādu uzņēmēju braukāja pa Lielvārdes pilsētu, iespējams, pieņemot kādus darbus, jo šis uzņēmējs Lielvārdē nodarbojas ar pašvaldību ielu remontu, un pēc tam uzņēmējs palīdzēja pašvaldības izpilddirektorei nokļūt arī uz vilcienu. Jautājums tikai, vai izpilddirektore braukāja ar šo uzņēmēju kā izpilddirektore, kaut gan iespējams ir atvaļinājumā, vai arī kā privātpersona?

 

Apsveikums NBS karavīriem un zemessargiem!

Pievienojos apsveikumam visiem karavīriem un zemessargiem Latvijas armijas 99. dzimšanas dienā! Izvirzot pretendentus “Gada Lielvārdietim” un apbalvojumam “Atzinība”, Lielvārdes novada novada sporta un kultūras attīstības fonds apbalvojumam “Atzinība” izvirzīja NBS GS Lielvārdes aviācijas bāzes štāba priekšnieku, kuram šogad tika atzīmēta arī 50.gadu jubileja, tomēr šis pretendents netika izvirzīts pašvaldības apbalvojumam. Tomēr atsevišķi vēlos pateikt Aviācijas bāzes štāba priekšniekam paldies par atsaucību, jo aviācijas bāzes karavīri vienmēr ir piedalījušies gan lāpu gājienos, gan atbalstījuši sporta pasākumus.

 

Cik “viegli” ir pieejama informācija no Lielvārdes novada pašvaldības

Ir pagājis jau vairāk nekā mēnesis kopš Uzvaras ielas un Avotu ielas braucamās daļas remonta darbiem un deputāts Jānis Lūsis facebook vaicāja manu viedokli par to, kā tad pareizāk būtu veikt šo remontu. Deputātam Lūsim atbildēju, ka atbildi varēšu sniegt pēc tam, kad saņemšu informāciju no Lielvārdes novada pašvaldības par remontu darbu izmaksām. Diemžēl atbildes sniegšanas termiņš ievilksies, jo saņemtajā atbildē, ko parakstījusi ir pašvaldības izpilddirektora vietniece Līga Zariņa, bet sagatavojusi Baiba Markuna, norādīts, ka “informācija par iztērētajiem naudas līdzekļiem šo darbu veikšanai nav vispārpieejama informācija un netiks sniegta, jo tā satur komersantam piederošas informācijas datus, kuru atklāšana varētu būtiski negatīvi ietekmēt komersanta konkurētspēju.”

Lūdzu, birokrātijas paraugstunda! Ar šo vēstuli Līga Zariņa un Baiba Markuna nosaka, ka informācija par izlietotajiem naudas līdzekļiem, kas veikti par nodokļu maksātāju naudu, nav publiskojama informācija!  Esmu pārliecināts, ka pašvaldībai šī informācija ir jāsniedz, jo nosūtītajā atbildē nekāda juridiska pamatojuma nav, bet visticamāk, lai saņemtu atbildi, būs jāvēršas administratīvajā rajona tiesā. Spriediet  paši:

Vēl papildinot informāciju par pasākumu Sirdsdziesma – pašvaldības kopējie piešķirtie līdzekļi sastāda 30 600,- EUR, no kuriem 20 000,- EUR no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, 10 600,- EUR no kultūras nama “Lielvārde” budžeta. Interesanti būtu uzzināt, kādus naudas līdzekļus domes deputāti šajā gadā plāno ieguldīt Kaibalas skolas atjaunošanā? Vai tam budžetā nauda ir atradusies?