Month: jūnijs 2018

Par to, kas pietrūkst novadā, bet kam politiskā vadība naudu atrod vienmēr

Pagājušā nedēļas nogale Lielvārdes pilsētā iezīmējās ar 2 pasākumiem – Edgara Kauliņa Goda krēsla atklāšana un Sirdsdziesmas koncerts.

Vispirms par Edgara Kauliņa Goda krēsla atklāšanu. Šoreiz pasākums bija izdevies un atšķirībā no citām reizēm, pašvaldības vadība bija padomājusi ne tikai par paša krēsla atklāšanu, bet sakopta bija arī “Lāčplēša” zīme, nogriežoties uz Lāčplēša masīvu. Protams, ir jūtams priekšvēlēšanu laiks, un Lielvārdes novadā arvien vairāk parādās ZZS pārstāvji.

Dienu iepriekš Lielvārdes novadu apciemoja Ministru prezidents, un daži iedzīvotāji M.Kučinskim atgādināja par ceļu stāvokli Lielvārdes novadā. Domes deputāts J.Lūsis tās pašas dienas vakarā jau bija ieguvis informāciju, ka ceļu Lielvārde – Lēdmane labos jau nākamajā gadā (tā esot uzzināts un solīts Satiksmes ministrijā), tomēr tā pati Satiksmes ministrija vismaz 3 gadus sola salabot Daugavpils šosejas Lielvārdes posmu. Solīts makā nekrīt, bet kā var nesolīt pirms Saeimas vēlēšanām.

Otrs pasākums – Sirdsdziesmas koncerts. Vispirms par pozitīvo – patīkami bija vērot “Lāčplēša” kora uzstāšanos, bet ja godīgi – tas laikam arī viss.

Domes deputāti šim pasākumam no pašvaldības budžeta piešķīra 20 000,- EUR, klāt protams jārēķina papildus izmaksas pašvaldības policistiem utt. Un pēc tam, kad domes deputāti bija nolēmuši piešķirt šo naudas summu no Lielvārdes iedzīvotāju naudas, biļešu cenas visiem apmeklētājiem tika noteikta 10,- EUR. Tātad, par Lielvārdes novada iedzīvotāju naudu tiek rīkots šis pasākums, bet ieguvums no tā ir tikai budžetā iztērētā nauda. Nauda, kura nepieciešama kultūras nama lielās zāles remontam, Jumpravas estrādei vai Kaibalas bērnudārza remontam. Katru mēnesi saņemu pašvaldības izdevumu “Lielvārdes novada ziņas”, kur gandrīz katru mēnesi ir domes priekšsēdētājas viedoklis par novada aktualitātēm, bet uz šiem jautājumiem atbildes nav ilgstoši. Uz jautājumiem par Jumpravas estrādi, bērnudārzu un kultūras nama lielās zāles remontu nav atbildes arī no pašvaldības izpilddirektores, Tautsaimniecības komisijas un Attīstības komitejas vadītājiem, kaut gan “Pūt vējiņi” bērnudārzā grupiņas ir pārpildītas; Jumpravas estrāde ir padomju laiku monuments, bet informācija par to, kur notiks deju un citu kolektīvu nodarbības, kas līdz šim bija kultūras namā, izskatot novada avīzi, šādu informāciju neatradu.

Kas jauns Lielvārdes novadā?

Diemžēl jūnijs Lielvārdē iesākās ar traģisku gadījumu – veicot remontdarbus bojā gāja cilvēks. Par šo ziņu nekur informācija neparādījās, kaut gan ierosināts kriminālprocess. Kriminālprocess un visa veida pārbaudes neizdarīs vienu – neatgriezīs cilvēku, un arī pašvaldībai būtu no šī gadījuma jāizdara secinājumi.

Vēl pagājušā nedēļa parādījās ziņa, ka uz laiku ir slēgta Lielvārdes kultūras nama lielā zāle. Interesanti, ka ap kultūras namu ir sakopta apkārtne, un pašvaldība tērē tūkstošus koncertiem, bet pats kultūras nams nedarbojas. Un tā mūsu novadā atrodas līdzekļi visam, bet Jumpravas estrāde nav izmantojama, Kaibalas skola slēgta, tagad arī Kultūras nams. Vai tikai man liekas, ka kaut kā plānošana novadā iet nepareizā virzienā?

Tomēr ir dažas pozitīvas lietas, bet vai īsti pārdomātas? Pretī dzelzceļa stacijai ir izveidota velonovietne. Beidzot, jo ideja par velonovietnes realizēšanu muļļājās jau 3 gadus, un beidzot tas ir noticis, tomēr . . . Pagājušā nedēļā kāds Lāčplēša mikrorajona iedzīvotājs brīdināja, ka Lielvārde uzdarbojas autozagļi, un rodas uzreiz jautājums – cik droša būs jaunā velonovietne un realizējot šo projektu, vai nebija iespēja padomāt par videokameru uzstādīšanu?

Un vēl atgriežoties pie ēku numuru zīmēm. Pēc mana pēdējā ieraksta veikalam “Maxima” ir jaunā ēkas numura zīme, biebrība LLT vēl gan jau ka izgatavo. Tomēr jautājums, vai ir zināms, kur Lielvārdē ir izvietots Tūrisma informācijas centrs? Adrese protams ir norādīta, bet pašvaldība ir noslēgusi telpas nomas līgumu ar ēkas īpašnieku, kuram . . . nav ēkas numura zīmes!

Un pabraucot pa Ausekļa ielu atkal līdzīga situācija. Šo ēku nevar nosaukt par graustu, tomēr pilsētas centru tā nedaiļo:

Ceru, ka Tautsaimniecības komisijas vadītājs ir pamanījis šos “sīkumus” pilsētā, kaut gan spriežot pēc komisijas sēdes darba kārtības šajā sēdē svarīgāk ir cīnīties ar ielu tirgotājiem.