Month: maijs 2018

Lielvārdes pilsēta no cita skatījuma

Gandrīz gads ir pagājis kopš Lielvārdes novadā ir cita valdība, novadu vada domes priekšsēdētāja, kuras partijas sauklis ir “Saimnieki savā zemē”. Bet kā tad ir Lielvārdes pilsētā, kur domes priekšsēdētāja, Finanšu komitejas vadītāja, Tautsaimniecības komisijas vadītājs un vadītāja vietnieks ir tieši no Zemnieku savienības, tātad politiski visi amati, kas saistīti ar novada saimniecisko dzīvi.

Pirms gada pašvaldības policija pēkšņi sāka sekot līdzi saistošajiem noteikumiem par numuru zīmju izvietošanu Lielvārdes novadā, un pirmie, kas “krita” pašvaldības policijas nežēlastībā, bija dažu māju pensionāri. Ir pagājis gads, un tagad vajadzētu būt visam kārtībā, vismaz Lielvārdes pilsētas centrālajā ielā, bet nekā. Protams ticu, ka tāpat kā pensionāriem, arī veikalam “Maxima” un biedrībai “LLT” tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, pārstāvji gan jau ka tika izsaukti uz administratīvo komisijas sēdi un sodīti, bet laikam visa šī procedūra ir bijusi veltīga, jo nekas nav mainījies:

Pretī dzelzceļa stacijai tiek veidota velosipēdu novietne. Apsveicama ideja, tomēr, jau pirms 2017.gada budžeta pieņemšanas aicināju restaurēt Ausekļa ielas koka statuju, tomēr šis ierosinājums līdz šim brīdim atsaucību nav guvis. Un tā joprojām cilvēki, kas pirmo reizi ierodas Lielvārdē ar vilcienu, vispirms ierauga Ausekļa ielas koka statuju.

Un visbeidzot par sīkumiem, bet kas arī veido Lielvārdes pilsētas tēlu. Domes priekšsēdētāja vietniece V.Volonte katru dienu uz darbu dodas pa Avotu ielu, bieži mēdz braukt pa Lauku iela, un šajās ielās ir “guļošie policisti”. Blakus tiem jau daudzus gadus ir nolauzti atstarojošie elementi:

Jautājums – vai tik tiešām neviens no domes vadības nav pamanījis šos nolauztos atstarojošos ceļa elementus? Protams deputāts J.Lūsis uzreiz varētu atrunāties, ka nav jēgas labot, jo tāpat drīz pa šīm ielām izbūvēs kanalizāciju. Vēlējums saimniekiem savā novadā – domes priekšsēdētājai S.Ločmelei, Tautsaimniecības komisijas vadītājam A.Peiseniekam un vietniekam E.Gribustam, lai nākamreiz, kad notiek apspriešana par nākamā gada budžetu, budžets netiktu pieņemts tikai domes ēkas 3.stāvā, bet arī pa zemi pastaigājot. To pašu vēlos novēlēt ari pašvaldības izpilddirektorei un viņas vietniecei – kaut reizi mēnesī paskatīties uz novadu ne tikai no loga, bet arī reāli pastaigājot pa pilsētas un ciemu ielām (izpilddirektores vietniece L.Zariņa ļoti labi pamana nepilnības pilsētā, kurā viņa dzīvo, būtu forši, ka tas notiktu arī Lielvārdes novadā).

P.S. Novēlu veiksmi jaunajam vidusskolas direktoram A.Peiseniekam, tomēr vēlos oponēt E.Gribustam – konkursā, kurā piedalās kāds no deputātiem, un pie tam no koalīcijas deputātiem, komisijas locekļi nevar būt ļoti objektīvi attiecībā pret citiem pretendentiem.

Bet maijpuķītēm jāpaliek . . .

Ir iestājies laiks, kad skolās dažiem skolēniem ir atskanējis pēdējais zvans, ar ko arī viņus apsveicu. Tagad devīto un divpadsmito klašu skolniekiem grūtākais laiks – eksāmenu.

Arī Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolā pagājušā nedēļā bija skolas izlaidums. Domes priekšsēdētāja Santa Ločmele uzstājās ar svētku runu un viss jau būtu jauki, izņemot citātu no Mārtiņa Freimaņa dziesmas “Bet maijpuķītēm jāpaliek”. Jebkurš, kurš seko grupai “Tumsa” zin, kam ir veltīta šī dziesma, un ļoti dīvaini, ka šādā pasākumā, kur lielākā publikas daļa ir bērni un viņu mammas, domes priekšsēdētāja nolēma citēt tieši šo dziesmu.

Vai SIA “Lielvārdes Remte” tagad nodarbosies arī ar pasažieru pārvadājumiem?

Interesanta aina paveras pie SIA “Lielvārdes Remte” ēkas Ceriņu ielā 3 – zem ceļu satiksmes zīmes “iebraukt aizliegts” pārvietojas gan SIA ‘Lielvārdes Remte” transports, gan arī privātais transports, kaut gan ceļa zīme nozīmē, ka iebraukt aizliegts, un šī ceļa zīme neattiecas uz pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem. Varbūt SIA “Lielvārdes Remte” ir jaunas funkcijas? Spriediet paši, bet varbūt gan domes vadība, gan deputāti no Tautsaimniecības komisijas varētu rast kādu skaidrojumu.

Lietotāja Jānis Āboliņš attēls.

Lietotāja Jānis Āboliņš attēls.