Vakar, 05.septembrī, Lielvārdes novada pašvaldība publicēja informāciju par Kaibalas skolas slēgšanu. Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele pašvaldības mājaslapā ievietoja plašu skaidrojumu, bet vēlēto saņemt atbildi uz sekojošiem jautājumiem (ko esmu nosūtījis arī pašvaldībai) “Kad pēdējo reizi tika veikta tehniskā apsekošana Kaibalas skolā, kas to veica un kādi defekti apsekošanas laikā tika konstatēti?”

Būvniecības valsts kontroles birojs jau vairāk kā pirms gada veica apsekošanu kādā pašvaldības ēkā un tika konstatēti vairāki trūkumi. Kādi tad tika izdarīti secinājumi pašvaldībā pēc šī atgadījuma? Izskatās, ka nekādi, jo patiesībā šis grīdas defekts Kaibalas skolā tika konstatēts tikai tad, kad tika ievietotas mēbeles 2.stāva telpās. Negribās jau atgādināt, kādēļ iebruka jumts Maximas veikalā Zolitūdē.

Domāju, ka būtu tikai godīgi, ja pašvaldība publicētu visus Būvniecības valsts kontroles biroja atzinumus par izglītības iestāžu tehnisko stāvokli, lai vecāki būtu pārliecināti un zinātu par tām izglītības iestādēm, kurās mācās viņu bērni.

Un vēl. Kurš pašvaldībā ir atbildīgs vai kuram būtu jāuzņemas atbildība par šo situāciju? Vai pašvaldība ir uzsākta kāda dienesta izmeklēšana? Atceros, ka pēc kāda negadījuma Sporta centrā tika atstādināts Sporta centra direktors, tika izteikti disciplinārsodi.