Month: februāris 2017

Par pozitīvo nedēļu

Jā, lai arī neraksturīgi šai mājaslapai, bet šajā reizē tikai par pozitīvo. Un pagājušā nedēļā pozitīvas emocijas bija ļoti daudz, un tas saistās ar sportu. Elvi florbola līgā veiksmīgi ir aizsākušās izslēgšanas spēles Lielvārde/FatPipe komandai. Divas pārliecinošas uzvaras un divi soļi tuvāk spēlei Arēna Rīga.

1.līgā Lielvārde/Fans florbola komanda regulāro čempionātu beiguši 1.vietā, ar ko arī apsveicu. Prieks, ka šīs komandas spēlētāji aizvadījuši arī spēles Lielvārde/FatPipe komandā, un šie spēlētāji ir mūsu pašu treneru audzēkņi, kas ir sākuši spēlēt florbolu tieši Lielvārdē.

Tomēr ir sporta veids, kur arī pašam dažreiz ir iespēja uzspēlēt, un tas protams ir basketbols. Arī šajā sezonā Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonds atbalsta Ogres basketbola čempionāta 2.līgā spēlējošo LNSKAF/Lielvārde komandu. Pagājušā sestdienā komanda izcīnīja svarīgu uzvaru pār Ikšķiles basketbola komandu, līdz ar to sperot platu soli uz izslēgšanas spēlēm, kas būtu liels sasniegums šajos trīs gados, kopš komanda spēlē šajā čempionātā. Prieks, ka komandā ir arī jaunie spēlētāji, un tas liecina, ka basketbols Lielvārdes novadā pastāvēs.

Diemžēl zaudējumu piedzīvoja Jumpravas basketbola komanda, bet arī jumpraviešiem šī sezona ir izdevusies, jo pagaidām turnīra tabulā komanda atrodas 3.vietā un jau ir nodrošinājuši vietu izslēgšanas spēlē. Lai Lielvārdes novada sporta komandām veiksmīgi sezonas noslēgumi!!!

Par 22.02.2017. domes sēdē pieņemtajiem lēmumiem

Klusi un diezgan mierīgi pagāja šīs nedēļas domes sēde, tomēr neliels atskats un pārdomas.

Tagad iedzīvotājus varu informēt, ka šajā gadā vienīgā iela Lielvārdes pilsētā (Līču ielā tiks izbūvēts jauns ielas posms), kura tiks atjaunota, būs Ceriņu iela (iela, kas ved uz SIA “Lielvārdes Remte”). Šī iela pēc pārējo deputātu balsojuma tika uzskatīta par vissliktāko ielu uz šo brīdi Lielvārdes pilsētā (ielas, kuras ir aiz dzelzceļa jeb Avotu masīva pusē netika izskatītas, jo tur plāno realizēt kanalizācijas projektu). Balsojumā vienīgais no deputātiem balsoju “pret”, jo uzskatu, ka šī iela nav pati sliktākā iela Lielvārdē, kura būtu steidzami jāremontē. Zīmīgi, ka tikai pēc manām debatēm deputāts Rags izlēma nepiedalīties balsojumā, kaut gan Tautsaimniecības komitejā bija viens no lielākajiem Ceriņu ielas remonta atbalstītājiem (pēc deputāta M.Mālmeistera deputāta mandāta nolikšanas I.Rags vadīs Tautsaimniecības komisiju). Tomēr viss satraucošākais fakts ir Lielvārdes plsētā ielu remontam atvēlētie līdzekļi – gadā tie sastāda nedaudz vairāk par 100 000,- EUR. Kopējie aprēķini rāda, ka visu Lielvārdes pilsētas ielu remontam nepieciešami vismaz 4 miljoni EUR, kas nozīmē, ka ielas Lielvārdes pilsētā būtu iespējams atjaunot 40 gadu laikā, ja nemainās budžeta ienākumi (jāatcerās protams, ka šajā gadā 150 000,- tika paredzēti pašvaldības darbinieku prēmijām).

Pašvaldības izpilddirektora vietniece L.Zariņa kļūs par izpilddirektora pienākumu izpildītāju, un lai gan lēmums par domes izpilddirektora atbrīvošanu no amata tika pieņemts 10.februārī, domes priekšsēdētājs nav izdarījis pilnīgi neko, lai pēc iespējas ātrāk tiktu atrasts jauns izpilddirektors. Savulaik domes priekšsēdētājs I.Balodis kritizēja izpilddirektoru R.Jirgensonu, ka netiek meklēts pašvaldības izpilddirektora palīgs, bet nonākot līdzīgā situācijā, domes priekšsēdētājs pat neizrāda iniciatīvu. Pēc uzstājīgiem jautājumiem domes priekšsēdētājs apsolīja nākamajā nedēļā izsludināt konkursu uz vakanto pašvaldības izpilddirektora amatu.

Divas dienas pirms domes sēdes papildus darba kārtībā tika iekļauts jautājums par izmaiņām pašvaldības administrācijas nolikumā. Izmaiņās diezgan apjomīgas, kas skar lietas, kas jau sen bija jāgroza šajā nolikumā, bet balsojumā biju “pret” nevis izmaiņām šajā nolikumā, bet “pret” šāda jautājuma izskatīšanas gaitu. Grozījumi protams ir nepieciešami, tomēr veids, kādā domes priekšsēdētājs virza tos izskatīšanai, ir nepieņemams, jo tik apjomīgus grozījumus tomēr vispirms būtu jāizskata kādā no komitejas sēdēm.

Izrādās, ka ne tikai izpiddirektors paraksta nepareizi noformētus dokumentus, bet arī domes priekšsēdētājs un komiteju priekšsēdētāji. Likumā “Par pašvaldībām” noteikts, ka sēdes protokolā jānorāda deputātu neierašanās iemesli, tomēr manā rīcībā esošajos domes sēžu protokolos, ko parakstījuši ir gan domes priekšsēdētājs I.Balodis, gan domes priekšsēdētāja vietniece V.Volonte, domes sēžu protokolos tiek minēts tikai, ka deputāti nav ieradušies attaisnojošu iemeslu dēļ, bet neierašanās iemesli nav minēti. Salīdzinot domes sēžu protokolus citās pašvaldībās (kas, starp citu, tiek publicēti pašvaldību mājaslapā, atšķirībā no Lielvārdes novada pašvaldības), protokolos tiek minēti deputātu neierašanās iemesli. Vēl bēdīgāka situācija ir ar komiteju sēžu protokoliem – tur tikai tiek minēts, vai deputāts piedalās vai nepiedalās komitejas sēdē. Protams, labi ir norādīt uz izpilddirektora kļūdām, tomēr šoreiz, norādot uz šīm kļūdām, domes priekšsēdētājs atbildot uz manu jautājumu par šīm nepilnībām, sāka stāstīt par manu izglītību, nevis sniedza priekšlikumus, kā šīs nepilnības tiks pilnveidotas.

Vēl vēlos pateikt paldies Sandrai Kurpniecei par paveikto strādājot Lielvārdes novada pašvaldībā, kā arī izpilddirektoram Gunāram Jaunsleinim! Domāju, ka pašvaldība ir pazaudējusi divus kompetentus cilvēkus. Lai arī I.Balodis norādīja uz kļūdām pašvaldības izpilddirektora darbā, tomēr uzskatu, ka šīs kļūdas nebija tik būtiskas, lai būtu nepieciešams atbrīvot izpilddirektoru no amata. Šobrīd, uzsākoties aktīviem būvniecības procesiem, izpilddirektora zināšanas pašvaldībai būtu ļoti nepieciešamas. To pašu vēlētos teikt par Sandru Kurpnieci.

Tomēr ir protams arī pozitīvas lietas! Šonedēļ sākas cīņa par medaļām Latvijas Elvi florbola  līgas čempionātā. Ir notikušas nelielas izmaiņas Lielvārdes komandā un trenera pienākumus atkal veiks Iļja Nazarovs. Vēlu veiksmi gan trenerim, gan arī protams visai komandai! Ceļš uz arēnu Rīga ir sācies! Vēl vēlos novēlēt veiksmi arī 1.līgas Lielvārde/Fans komandai, jo šai komandai ir iespējas pabeigt regulāro čempionātu 1.vietā. Lai veicas!

 

Vēlreiz par to, kas ir pret GPS uzstādīšanu SIA “Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētāja dienesta automašīnai

Šodien esmu saņēmis 14.02.2017. Tautsaimniecības komitejas sēdes protokolu. Lai arī iedzīvotāji būtu informēti, kas pretojas tam, lai uzstādītu GPS SIA “Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētāja automašīnai, publicēju daļu no protokola:

Par GPS SIA „Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētāja dienesta automašīnai

J.Āboliņš – Jautājums A.Siliņam. Vai visām mašīnām, arī Jūsu mašīnai ir uzstādīts GPS?

A.Siliņš – Nav un nav plānots.

J.Āboliņš – Domāju, ka arī Jūsu mašīnai ir jāuzstāda. Kas pārbauda Jūsu ceļazīmes?

A.Siliņš – Izpilddirektoram katru mēnesi tiek iesniegtas atskaites. Arī revidents ir pārbaudījis, viss kārtībā. Limitos iekļaujos.

J.Āboliņš – Ierosinājums, uzlikt GPS, lai izpilddirektors var atskaiti kontrolēt. Dienesta mašīnu personīgām vajadzībām ārpus darba laika nevar izmantot.

I.Balodis – Cik atceros, J.Āboliņš bija parakstījis tādu līgumu, ka drīkst izmantot automašīnu un ceļazīmē tiek rakstīts maršruts un mērķis. Ja tas tiek rakstīts, tad viss ir izsekojams.

M.Mālmeisters – Ja iekļaujas limitos, tad viss ir kārtībā, nekāda pārkāpuma nav. Varbūt limiti ir jāsamazina.

I.Balodis – Tiem, kas kontrolē un paraksta ceļazīmes, ir jāuzņemas atbildība.

J.Āboliņš – Baloža kungs, Jums nav vienāda attieksme pret visiem. Jūs nevēlaties veikt Remtes priekšnieka kontroli ar GPS. Kā Siliņš var kontrolēt savus darbiniekus vai ir laikā darbā, ja 9.30 pats vēl ir Ķegumā? Mans ierosinājums, visām automašīnām uzstādīt GPS, bet saprotu, ka kolēģi neatbalsta.

I.Balodis – Varbūt kāds no tiem, kas paraksta ceļazīmes ir kādreiz jāsauc pie atbildības, ja viņam ir uzdota šāda kontrole.

Par tiem, kas ir pametuši Lielvārdes novada domi un pašvaldību, un to, kā I.Balodis nevēlas uzstādīt GPS sistēmu SIA “Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētāja dienesta automašīnai

Šodien Tautsaimniecības komitejas sēdē ar negaidītu paziņojumu nāca klajā domes deputātsMāris Mālmeisters – viņš, nesagaidot nākamās vēlēšanas, ir nolēmis jau tagad nolikt deputāta mandātu. Šis paziņojums bija diezgan negaidīts, tomēr, tā ir katra izvēle, un lai veicās privātajā biznesā!

Vēl pagājušā nedēļā liels pārsteigums bija izpilddirektora atbrīvošana no amata. Protams, varēja jau iepriekš domes sēdēs pamanīt, ka domes izpilddirektora viedokļi atšķiras no domes priekšsedētāja viedokļa, bet tomēr, diemžēl, šo viedokļu atšķirība bija tik liela, ka izpildirrektors nolēma pamest savu amatu. Un šoreiz , laikam pirmoreiz, izpilddirektors arī skaļi ir paudis viedokli, ka lai nemocītu domes priekšsēdētāju, ir pieņēmis šādu lēmumu. Šoreiz skumji, jo šā gada pirmajos mēnešos pašvaldība ir zaudējusi daudz labus speciālistus. Izpilddirektors, kuram bija diezgan lielas zināšanas būvniecībā un projektu realizēšanā, atstāj savu amatu brīdī, kad sāksies diezgan lieli projekti un šīs zināšanas būs nepieciešamas, un diezvai izpilddirektora pienākumu izpildītāja Līga Zariņa būs tik kompetenta būvniecības jautājumos, kas nozīmē, ka pašvaldībai būs nepieciešams ārpakalpojums, kas prasīs papildus izmaksas. Un kas zīmīgi, pašvaldības mājaslapā par izpilddirektora atlaišanu nav minēts neviens vārds.

Šodien Tautsaimniecības komitejas sēdē konstatēju, ka pašvaldībā, iespējams, vienīgā automašīna, kurā nav uzstādīts GPS, ir SIA “Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētāja automašīnai. No manas puses bija ierosinājums arī šai automašīnaiuizstādīt GPS. Vislielākie iebildumi bija SIA “Lielvārdes Remte” kapitāldaļu pārstāvim domes priekšsēdētājam I.Balodim. Dīvaini, jo liekas, ka ir viena persona, kurai ir sevišķas privilēģijas, kaut gan A.Siliņš ir vienīgā amatpersona Lielvārdes novadā, kuru pēdējā gada laikā ir sodījis KNAB, bet šis apstāklis I.Balodim neko nenozīmē.

Un vēl ir sācies priekšvēlēšanu laiks. Protams, pagaidām neviens plašākai publikai nestāsta, ka iespējams, ZZS partiju pārstāvēs Andris un Aivars Gribusti, Santa Ločmele un citi Lielvārdes uzņēmēji, Visu Latvijai kāds no Širova kunga ģimenes, bet Lielvārdes novads nav tik liels, un laiks varbūt beigt spēlēt paslēpes. Jā, un ļaudis melš, ka A.Troska neplāno startēt šajās vēlēšanās un ir atteicies kandidēt kopā ar Volontes kundzi. Tas nedaudz no rubrikas “Viena tante teica”, tomēr A.Troska pēc domes izpilddirektora atlaišanas nāca klajā ar diezgan atklātu viedokli Facebook, un lai cik tas skumīgi nebūtu un šajā viedokļrakstā esmu pieminēts arī es. Viņam ir diezgan daudz taisnības, tomēr nesaprotu vienu – mana Lielvārde, lielvārdieši, Lielvārde tiek piesmieta, bet es neko nevaru palīdzēt. Troskas kungs, jums neviens taču nelika nolikt deputāta mandātu un jū,s ar savām zināšanām, varējāt ietekmēt daudz lēmumus, un arī tagad, neviens jums neliedz atgriezties un palīdzēt veidot Lielvārdes novadu labāku! Varbūt piedalieties vēlēšanās un palīdziet veidot Lielvārdes novadu labāku, nevis iestājaties pulciņā “Viss slikti”. Viela pārdomām daudziem, jo priekšvēlēšanu maratons ir sācies!

Izslēgšanas spēles jau drīz mūsu novada lepnumam florbola komandai “Lielvārde/FAT PIPE”. Lai arī, iespējams, šogad komanda nebūs regulārā čempionāta līderi, tomēr mēs visi ticam, ka gan pirmā un arī pēdējā spēle čempionātā būs mūsu komandai, un rezultātu mēs jau zinām, jo pie Brīvības pieminekļa sezonas sākumā rezultāts tika noskaidrots! Spēks ir mūsu florbolistos!

P.S. Arī pirmajā līgā rezultāti nemaz nav sliktāki, un Lielvārde ir florbola galvaspilsēta!

Viens likums, viena taisnība visiem. Vai arī Lielvārdes novadā?

Pagājušā nedēļā saņēmu informāciju, ka Lielvārdes novada pašvaldības policija ir aktīvi pastrādājusi – ir sastādīti vairāki administratīvie protokoli namu īpašniekiem par neatbilstošām mājas numuru zīmēm. Šie pārkāpumi konstatēti Andreja Pumpura ielā. Pašvaldības policijas priekšniece apstiprināja, ka šiem pārkāpumiem tiks pievērsta uzmanība tuvākajā laikā. Protams, pašvaldības policija ir rīkojusies atbilstoši visiem normatīvajiem aktiem, tomēr jautājums pašvaldības un domes vadībai – vai pati pašvaldība var kalpot par piemēru iedzīvotājiem? Vai uz visiem pašvaldībai piederošiem īpašumiem ir noformētas atbilstošas īpašuma numura zīmes. Vismaz par vienu īpašumu esmu pilnībā pārliecināts, ka nē. Ja pašvaldības policijas darbinieki pabrauktu nedaudz atpakaļ un aizbrauktu līdz Rembates ielai, kur pašvaldībai pieder angārs, iedzīvotāji vispār neatradīs nekādas nekustamā īpašuma numura zīmes. Vai pašvaldība, kuras pakļautībā esošā Administratīvā komisija sodīs māju īpašniekus par to, ka īpašuma numura zīmes ir novecojušas, sodīs pati sevi par to, ka šādas numura zīmes pie pašvaldībai piederoša īpašuma vispār nav izvietota? Viens likums, viena taisnība visiem, Baloža kungs!

P.S. Prieks, ka lai gan pašvaldība nebija paredzējusi līdzekļus ielu kaisīšanai, jau kādu laiku ielas un arī gājēju celiņi tiek kaisīti ar smiltīm. Paldies pašvaldības izpilddirektoram par veikto darbu!