Month: oktobris 2016

Lielvārde var!

Šajā reizē bez politikas un par to, ka Lielvārde var! Sestdien, 29.oktobrī, kultūras namā “Lielvārde” notika pasākums, ko var saukt jau par tradīciju – kafejnīcas vakars ar 90.gadu mūziku. Šoreiz pasākums bija visapmeklētākais šajos 3 gados, jo pasākumā par mūziku rūpējās DJ Agris Semēvics, kuru ļoti daudzi atceras tieši 90.gadu sākumā, kad Agris brauca spēlēt diskotēkas uz Lielvārdi. Šogad arī vakara vadītāja godā Madars Zvagulis. Lai piedod man Madars, bet tas pats Madars, kurš filmējas seriālā “Ugunsgrēks”. Jūra ar pozitīvām emocijām! Vislielākais paldies Vēsmai par pasākuma organizēšanu, kultūras nama “Lielvārde” darbiniecēm un kultūras nama vadītājai Maijai, DJ Agrim un DJ Ansim, Madaram Zvagulim, Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonda komandai Ainaram un Tomam, pasākuma atbalstītājiem – dzērienu veikalam “Bocal” – Ērikam, Leo un Jānim, Kristīnei Freimanei un Zanei Paeglei!!! Paldies Jānim Zlidnim par Ēnu deju “iekurbulēšanu”! Un paldies visiem, kas šo pasākumu apmeklēja! Ticu, ka šādam pasākumam jābūt arī turpmāk, un prieks, ka šāds pasākums ir!
Un vēl par sportu. 9-1. Šāds rezultāts vakar, 30.oktobrī, bija uz tablo pēc Lielvārdes/FatPipe – Cēsu “Lekrings” spēles. Protams, mūsu vārtu stabiņu dažreiz noskandināja pretinieku mestās bumbiņas, bet, uzvarēja mūsējie. Uzvarēja labākā komanda Latvijā.
Pēc šiem abiem pasākumiem varu teikt – Lielvārde var! Un ja ir spēcīga komanda, tad dažreiz var arī neiespējamo!

Par domes sēdi 26.10.2016. un to, kā Jaunjelgavas pašvaldība aizstāv savu vidusskolu

Šodienas (26.10.2016.) domes sēdē par dažiem jautājumiem, kas būtiski skars iedzīvotājus, vēlos izklāstīt savu viedokli. Domes sēdē tika lemts par maznodrošinātās ģimenes (personas) statusa noteikšanu. Domes vairākums atbalstīja palielināt šim statusam summu no 200 EUR līdz 230 EUR, pie kuriem tiks piešķirts maznodrošinātā statuss. Jau Sociālo un sabiedriskās drošības lietu komitejā aicināju šo summu palielināt līdz 240,- EUR, kas pašvaldībai izmaksātu 5000,- EUR gadā, tomēr šādas izmaiņas domes sēdē vairākums domes deputātu neatbalstīja. Domes priekšsēdētājs norādīja, ka tā ir liela naudas summa, un būs nepieciešama gan jau ka citur. Diemžēl arī domes priekšsēdētājam ir grūti iedomāties tos cilvēkus un pensionārus, kuriem šāds pabalsts būtu ļoti nepieciešams, un šoreiz atteicām paši saviem iedzīvotājiem.
Vēl vienā lietā, kurā atturējos, ir pašvaldībai piederošās lauksaimniecības zemes iznomāšana. Uzskatu, ka zemes gabali, kas ir izmantojami lauksaimniecības ražošanai, nav pašvaldībai jāiznomā, bet jāpārdod izsolē, jo šie zemes gabali nav nepieciešami pašvaldības funkciju veikšanai.
Pozitīvs bija lēmums par līguma slēgšanu ar Lielvārdes novada uzņēmēju biedrību un Lielvārdes attīstības fondu par Uzņēmēju dienu rīkošanu 2017.gadā – deputāti Ilze Kreišmane, Māris Mālmeisters un Ilgonis Rags nepiedalījās lēmuma pieņemšanā. Līdz ar to varu uzskatīt, ka šie deputāti tomēr ir sapratuši, ka nevar pārstāvēt gan LNUB, gan pašvaldību vienlaicīgi.
Šonedēļ publiskajā telpā parādījās ziņa, ka Jaunjelgavas novada pašvaldība ir iesniegusi Satversmes tiesā pieteikumu, ar kuru tiek apstrīdēti Ministru kabineta noteikumi par kārtību, kādā tiek uzņemti skolēni vidusskolas klasēs. Satversmes tiesa ir pieņēmusi šo pieteikumu izskatīšanai, un man kā bijušajam Jaunjelgavas vidusskolas skolēnam ir prieks, ka pašvaldība izmanto visas iespējas, lai nepieļautu vidusskolas slēgšanu. Bet, kā teiktu esošais Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs: “Mēs (cik saprotu, ka Lielvārdes novada dome) esam tur kur mēs esam” un “Nevajag imitēt darbību”. Jaunjelgavas novada pašvaldība pierāda, ka var cīnīties līdz galam, un cīnīties par savu novadu, par saviem iedzīvotājiem, par savu nākotni.
Un vēl nedaudz izklaides. Šo sestdien “Lielvārdes” kultūras namā notiks pasākums 6dienas vakars. Pasākumā piedalīsies DJ Agris Semēvics, norisināsies Ēnu deju čempionāts. Vēlos pateikties visiem, kas piedalās šī pasākuma organizēšanā un atbalstīšanā. Tiekamies jau sestdien!

Par Latvijas valsts “veiksmes stāstiem” un raudošajiem uzņēmējiem

Šajā nedēļas nogalē daudz nerunāšu par Lielvārdi, jo pirms neilga laika “neatkarīgais” žurnālists norādīja, ka publiska domes vadības kritizēšana pēc Lielvārdes novada Ētikas kodeksa ir nosodāma rīcība. Tas protams mani neapturēs tomēr šādu kritiku paust.
Otrdien Tautsaimniecības komitejā vēlēšos uzzināt par to, cik ātri (bet uz šo brīdi nekas par šādu ātrumu neliecina) tiks novērsta ūdens avārija Jumpravā. Nebrīnos, ka par šo situāciju zin reti kurš deputāts.
Šonedēļ mani pārsteidza divu politiķu stāsti. Pirmais stāsts – “veiksmes stāsts”. Sociālajos tīklos parādījās informācija, ka bijušā ministru prezidenta V.Domrovska laulātās uzņēmumam, iespējams, tiks norakstīts parāds. Ir cilvēki, kuriem tik tiešām veicās, bet zinot to, cik daudziem uzņēmumiem ir pietrūkuši daži tūkstoši, lai saglabātu savu uzņēmumu un radītās darba vietas, bet kredītiestādes nevis noraksta parādus, bet palaiž uzņēmumu uz “ūtrupi”, tad tas ir spļāviens sejā visiem parastajiem cilvēciņiem, kuri reizi 4 gados ievēl nepareizos cilvēkus. Šonedēļ, piemēram, dzirdējus daudzus stāstus no cilvēkiem par to, ka, piemēram, DNB banka neļauj saglabāt vienīgo mājokli mātei ar nepilngadīgiem bērniem, bet tas taču nav nekas briesmīgs, galvenais, ka bijušajam ministru prezidentam visas lietas ir sakārtotas. Vēl “Vienotības” pārraudzībā esošā Ekonomikas ministrija ļoti, kārtējo reizi, ir palīdzējusi iedzīvotājiem, pārskatot elektrības tarifus. Un tāda sajūta, ka pēdejam no Latvijas aizbraukušajam nebūs nemaz gaisma jāizslēdz.
Otrs politiķis, kas man nedaudz pārsteidza, ir Egīls Helmanis. Visu cieņu par to, ko Egīls un pārējie Ogres novada domes deputāti ir paveikuši Ogres novada attīstībā, un es kā deputāts varu tikai par to viņus apskaust. Kaut vai par piemēru ņemot Zilo kalnu trošu takas. Savā laikā kaut ko līdzīgu piedāvāju izveidot Lāčplēša stadionā, bet uzreiz bija runas par drošību u.c. lietām, tomēr Ogres piemērs parāda, ka ja ir politiska griba kaut ko izveidot, tad tas ir iespējams. Tomēr, par ko tad Egīls pārsteidza. Šoreiz tas bija raksts Facebook par raudošajiem uzņēmējiem un attieksmi pret valsti. Egīls aicina cienīt un mīlēt valsti un valdību. Valdība ir tautas spogulis. Ko lai dara uzņēmēji, vai labākais piemērs šonedēļ bija zaļzemnieku ministri, kuri pat nevēlējas uzsākt sarunu ar protestējušiem mediķiem. Vai Egīls tagad aicina nečīkstēt un vēl vairāk mīlēt Finanšu un Veselības ministres? Pēc šādas attieksmes man personīgi nav nekādas cieņas pret šīm kundzēm kā pret politiķēm. Un runājot par kritušajiem leģionāriem, domāju, ka viņi necīnījās par to, lai mūsu valdošā partija slepus tiktos ar Krievijas vadības pārstāvjiem, lai par kaut ko slepus vienotos. Ja jau mēs esam par tik nacionālu valsti, tad Tavai Egīl, pārstāvētai partijai jau nākamajā dienā šāda valdība bija jāpamet. Bet protams, ne jau man mācīt lielos politiķus kā dzīvot. Tomēr . . .
Kādā pasākumā, kas bija apmēram pirms pusotra gada, kādam uzņēmējam vaicāju, ko viņš darītu, ja pie mums parādītos zaļie cilvēciņi. Viņš atbildēja, ka viņš uzreiz ietu aizstāvēt savu zemi. Un zīmīgi bija viņa vārdi pēc tam: “Es nemīlu šo valsti, bet mīlu šo zemi”. Šos vārdus ļoti bieži atceros. Tāpēc novēlējums gan Egīlam, gan man pašam – izdarīsim tā, lai cilvēki mīl ne tikai šo zemi, bet arī šo valsti!

Par amatu dalīšanu Lielvārdes novada pašvaldībā

Vispirms par pozitīvo – apsveicu Lielvārdes florbola komandu ar izcīnīto 2.vietu EuroFloorball Cup turnīrā! Jāliek uzsvars uz vārda “izcīnītā”, jo vakar, skatoties pusfināla spēli, domāju, ka turnīrs mūsu komandai beigsies jau vakar. Paldies komandai un visiem, kas palīdzēja komandai nokļūt uz šo turnīru!
Pēdējā domes sēdē jau minēju, ka pēc tam, kad Jirgensona kungs būs atstājis amatu, atklāšu noslēpumus par to, kā tad daži cilvēki atstāj vai iegūst amatus Lielvārdes novada pašvaldībā. Vispirms par Vītoliņa kungu – pieņemt lēmumu par amata atstāšanu “palīdzēja” I.Balodis. Pēc vienas sarunas, kurā es nepiedalījos, G.Vītoliņš nolika savu atlūgumu man uz galda. Protams, ka nebiju apmierināts ar G.Vītoliņa darbu, tomēr, šī bija pirmā reize, kad lēmumu palīdzēja pieņemt politiķis. Par Jirgensona kungu – viņš tik tiešām bija labākais no kandidātiem, tomēr arī viņam, pirms vēl apstiprināšanas amatā, vajadzēja tikties ne arvienu citu, kā I.Balodi, lai iegūtu viņa “svētību”. Tomēr, ja Jirgensona kungam vairs nebija politiskais atbalsts no Baloža kunga puses un viņam amats bija jāpamet, tad vislielākais politiskais atbalsts ir Siliņa kungam. Arī viņš no kandidātiem bija vislabākais pretendents, tomēr Siliņa kungam bija labas rekomendācijas no bijušā Remtes vadītāja Igauņa kunga, un līdz ar to vislielākais atbalsts no Baloža kunga puses. Dažreiz iedzīvotāji prasa, kad tad īsti sākās man nesaprašanās ar I.Balodi. Tad, kad I.Balodis vēlējās iekārtot vēl kādu savu paziņu SIA “Lielvārdes Remte”. Izteicu kategoriskus iebildumus pret štata palielināšanu SIA “Lielvārdes Remte” un no tā brīža arī sāka veidoties pirmās domstarpības. Nelepojos ar šādu praksi, un šāda prakse būtu jāizskauž, tomēr vēlos pateikt lielu “Paldies!” Jirgensona kungam par paveikto Lielvārdes novada pašvaldībā, jo ir sakārtotas daudzas lietas, kas līdz šim nebija sakārtotas, un Jirgensona kungs šīs lietas kārtoja, neļaujot politiķiem iespaidot izpildvaru. Savukārt Siliņa kungam novēlu par katru cenu izcīnīt finansējumu ūdensaimniecības projektam, jo jāapgūst būs liela nauda, un kur liela nauda, tur, iespējams, gan pašam, gan arī augstākstāvošam priekšniekam kāds labums rodas . . .

Par “Grāmatu klēti” – aizkulises

Pēdējās nedēļas laikā sabiedrībā daudz tiek apspriests jautājums, vai Lielvārdei bija nepieciešama “Grāmatu klēts”. Varu atbildēt, ka bija nepieciešama, bet ne par katru cenu. Atsevišķos sabiedriskos medijos ir parādījusies informācija par to, kāpēc netika pagarināts līgums ar “Grāmatu klēti”, tomēr šoreiz nedaudz par aizkulisēm. Vēl esot domes priekšsēdētāja amatā pie manis vērsās D.Jansone ar jautājumu, kas ir nepieciešams, lai iegūtu telpas “Grāmatu klētij” bez nomas maksas. Izstāstīju D.Jansonei, ka ir jādibina biedrība, jāiegūst sabiedriskā labuma statuss un tad ar domes lēmumu biedrībai var piešķirt telpas bezmaksas. Vai tas ir iespējams – protams. To pierāda pēdējā domes sēdē pieņemtie lēmumi, ar kuriem bezmaksas telpas lietošanā ieguva gan Lielvārdes pensionāru biedrība, gan Lielvārdes novada invalīdu biedrība u.c. organizācijas. Juridiski korekti un “neiegāžot” nevienu darbinieku. Kad ar D.Jansoni pēc 40 minūšu ilgām pārrunām par šo modeli bijām vienojušies, D.Jansonei radās pēdējais nosacījums – viņas atalgojums par apmeklētāju pieņemšanu “Grāmatu klētī”. Nosacījums – par astoņām stundām nedēļā jeb 40 stundām mēnesī D.Jansone vēlējās saņemt 200,- EUR. Tas nozīmētu, pie pilna darba laika atalgojums sastādītu 800,- EUR mēnesī. Šim nosacījumam es nepiekritu, jo bibliotekāra alga Lielvārdes bibliotēkā sastāda 500,- EUR, bet citiem nosacījumiem D.Jansone nepiekrita. Diemžēl nauda izšķīra visu.