Month: jūnijs 2016

Par Lielvārdes novada pašvaldības policijas formastērpu u.c. sīkumiem

Šogad, kā jau citus gadus, Lielvārdē tika svinēti Līgo svētki. Daži iedzīvotāji uzdeva jautājumu, uz ko īsti pagaidām nezinu atbildi. Kāds pašvaldības policijas darbinieks nēsā formas cepuri, kāds nenēsā, bet visorģinālākā cepure esot bijusi pašvaldības policijas priekšniekam R.Bērzkalnam – ar Latvijas ģērboņa kokardi. Vai tagad visiem pašvaldības policijas inspektoriem formas cepures būs ar Latvijas ģērboņa kokardēm? To tik zina jaunais pašvaldības policijas priekšnieks.
Vēl Jumpravas pagasta iedzīvotājiem varu paziņot, ka ļoti iespējams rītdien un arī nākošpirmdien diez vai pieņemšanas laikā varēsiet sastapt pagasta pārvaldes vadītāju L.Zariņu, jo viņa ar domes priekšsēdētāja rīkojumu pildīs domes izpilddirektora pienākumus. Nemeklējiet šo informāciju internetā vai citur, jo šī informācija ir tikai dažiem izredzētajiem – domes vadībai. Vēl šinī nedēļā deputātu vairākums komitejās neatbalstīja, ka domes komitejās būtu jāveic audioieraksts, ko pēc tam varētu publicēt domes tīmekļa vietnē. I.Baloža arguments – tad nozīmīgi lēmumi tiktu pieņemtu visticamāk viņa kabinetā. Vai iedzīvotājiem nebūtu jāzin par komitejās pieņemtajiem lēmumiem? Pašlaik vairākums deputātu ir šādās domās. Varētu teikt, ka nekas jauns.
Pozitīvi – Lielvārdes novada jaunā sprintera Jāņa Gržibovska sasniegumi. Ceru, ka izvērtējot visus iesniegumus “Gada Novadnieks” tiks novērtēts šī jaunieša sniegums.

Par to, kā strādā pašvaldības policija Vādres novadā

Šonedēļ saņēmu diezgan interesantu materiālu par to, kā strādā pašvaldības policija Vādres novadā. Tā kā labāk mācīties no citu kļūdām, tad ievietošu neglaimojošo informāciju par Vādres novada pašvaldības policiju, cerot, ka Lielvārdes novada pašvaldības policijā nekas tāds nenotiek.
“2016.gada 11.jūnijā kopā devāmies uz Vādri. Netālu no veikala Maxima gājām pa ielu, kad pie mums piebrauca pašvaldības policijas mašīna. No mašīnas izkāpa divi pašvaldības policijas darbinieki (savus vārdus viņi nenosauca). Somā man atradās alkohola pudele, un pašvaldības policijas darbinieki pārbaudīja somu, un atrodot alkohola pudeli, pateica, ka mēs laikam Vādrē esam ieradušies zagt un nogādāja mūs pašvaldības policijas iecirknī (apmēram 16.30). Ierodoties policijas iecirknī, viņi abi ar kulakiem sāka mūs sist, un tika pārsists deguns. Pēc tam mūs iesēdināja restotā būrī, kur atkal tikām sisti. Pēc tam tikai tika noskaidrota mūsu personība. Pēc tam mums atņēma visas personiskās mantas, pielietojot fizisku spēku. Tā kā man stipri asiņoja deguns, lūdzu izsaukt medicīnisko palīdzību. Policijas darbinieks pasmējās par manu lūgumu, tomēr piezvanīja, un pēc kāda laika ieradās feldšers. Apskatot manu degunu, pateica, ka deguns līdz kāzām sadzīs, bet nekādu medicīnisko palīdzību nesniedza, kaut gan uz grīdas varēja redzēt asins peļķi.
Pēc kāda laika policijas iecirknī ieradās Valsts policijas darbinieki, bet Valsts policijas darbinieki atteicās mūs aizturēt, ja nav nekāda iesnieguma, un norādīja, ka ja nav nekāda pamata, tad mūs būtu jāatlaiž. Pēc valsts policijas darbinieku aizbraukšanas abi pašvaldības policijas darbinieki bija nikni un apsaukāja valsts policijas iecirkņa darbiniekus, izgājuši ārā kaut ko pārrunāt, spārdot mūsu drēbes, atvēra būra durvis un aizveda mūs uz pašvaldības policijas mašīnu. Nekāds protokols netika sastādīts, un visas personiskās mantas pašvaldības policijas darbinieki atstāja sev. Tad ar policijas automašīnu mūs aizveda līdz kaimiņu novadam un pie meža izlaida. Vēl, izkāpjot no mašīnas, mūs sasita ar stekiem un tad policisti aizbrauca.
Pašvaldības policijas darbinieku piesavinātās mantas:

1. 2 mobilie telefoni LG;
2. Hand-frī sistēma 1 gb.;
3. MP4 pleijers ar austiņām un atmiņas karti, kas atradās ādas somiņā;
4. 2 telefona atmiņas kartes;
Liels naudas maks ar pierakstu blociņu, vizītkartēm un bankas kartēm iekšpusē, un 230 EUR (piecas 20 EUR banknotes, desmit 10 EUR banknotes un sešas 5 EUR.

Ceru, ka Vādres novada pašvaldības vadība šo informāciju nodos tālāk Iekšējās drošības birojam, jo kā runā Vādres novada iedzīvotāji, tad pašvaldības policijas priekšnieks neredz nekādu iemeslu dienesta izmeklēšanai.

Vēl kāds interesants stāsts par vienu no Vādres novada pašvaldības policijas inspektoriem – Smukuli. Pirms gada Vādres novadā tika meklēts pašvaldības policijas jaunākais inspektors, un viens no nosacījumiem bija “B” kategorijas autovadītāja apliecība. Tā laika pašvaldības vadība atrada piemērotu kandidatūru – Smukuli, bet šis inspektors darbā tika pieņemts bez autovadītāja apliecības (nedaudz vēlāk tā tika iegūta)! Bez tam Ministru kabineta noteikumi paredz, ka operatīvo transportlīdzekli nevar vadīt personas, kurām ir mazāks autovadītāja stāžs par 3 gadiem. Tomēr Vādres novada jaunais pašvaldības policijas priekšnieks to neņem vērā, jo darbinieks labs, kad vajag “piesegt” šefu, var arī sameloties, piemēram, kad priekšnieks kavē darbu.
Patiešām ceru, ka Lielvārdes novadā nekas tāds nenotiek, bet Vādres novada gadījums liekas šausmīgs.

Par devīto klašu izlaidumiem

Apsveicu visus Lielvārdes novada devīto klašu absolventus! Daudziem pēc 9.klases sāksies jauns dzīves posms, tiks iegūti jauni klases biedri vai kursa biedri, tomēr kā domes deputāts priecāšos par tiem, kas turpinās mācības Lielvārdes vidusskolā.
Šogad man bija iespēja pabūt divu novadu 9.klases izlaidumos – Ikšķiles novadā un, protams, Lielvārdē – E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolā. Lielvārdes 9.klases izlaidums labi noorganizēts, negaidīti, bet vakarā tika noorganizēta diskotēka – bez nekādiem incidentiem un streipuļojošiem jauniešiem, par ko jāsaka paldies pasākuma apsardzei, jo tika kontrolēts, lai skolas telpās netiktu ienests alkohols.
Tomēr bija viena būtiska atšķirība starp Ikšķiles novadu un Lielvārdes novadu. Ikšķiles 9.klases izlaidumā klāt bija gan domes priekšsēdētājs, gan priekšsēdētāja vietniece. Domes priekšsēdētājs pastāstīja par to, ka Ikšķiles vidusskola ar katru gadu paplašinās, un, protams, aicināja skolēnus turpināt mācības Ikšķiles vidusskolā.
Pie mums nebija ne domes priekšsēdētājs, ne domes priekšsēdētāja vietniece, ne arī Izglītības komitejas vadītāja A.Mazitāne. Vai brīdī, kad būtu jāuzrunā skolēni, lai viņi turpinātu mācības vidusskolā, mēs uzgriežam muguru? Pirms pāris nedēļām tika noorganizēts lielisks pasākums, kurā runāja par pašvaldības komunikāciju ar iedzīvotājiem, bet pēc pāris nedēļām mēs parādam, cik ļoti pašvaldības vadībai ir nepieciešama šī komunikācija. Skumji!

Par pašvaldības aizdevumiem, pašvaldības nolikumu un nākamajām pašvaldības vēlēšanām

Pagājušā nedēļā turpinājās riņķa dancis ar pašvaldības aizņēmumiem. Pēc tam, kad nosūtīju vēstuli Finanšu ministrijai un domes priekšsēdētājs paviesojās Finanšu ministrijā, situācija ir nesaprotama. No vienas puses, tāpat kā līdz šim, esmu apliecinājis, ka pašvaldība no manas puses nekādas saistības nav uzņēmusies, un līdz ar to pašvaldībai būtu iespējas saņemt kredītlīdzekļus Valsts kasē, tomēr no otras puses domes deputātu vairākums apstiprināja 2015.gada pārskatu, kur vadības ziņojumā ir teikts, ka es esmu parakstījis vekseli (ne tikai parakstījis, bet arī izsniedzis). Un esot šādam papīram Valsts kase atsaka izsniegt kredītu. Visticamāk, lieta nonāks tiesā, kur pašvaldībai būs jāpierāda I.Baloža apgalvojums, ka esmu izsniedzis vekseli. Ja tas netiks pierādīts, tad varēs uzskatīt, ka es kā bijušais domes priekšsēdētājs esmu neveiksmīgi paprasījis viedokli Valsts kasei par iespēju Lielvārdes novada pašvaldībai saņemt 200 miljonus EUR.
Un tas savukārt nebūtu labi pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām. Sociālajos tīklos jau tiek liktas “likmes”, no kura saraksta, ja es nolemšu piedalīties nākamajās vēlēšanās, es varētu startēt. Uz šo brīdi varu paziņot, ka gadījumā, ja apstiprināsies mans viedoklis, ka es, kā bijušais domes priekšsēdētājs, neesmu pārkāpis dienesta pilnvaras un Lielvārdes novada pašvaldība nekādas saistības nav uzņēmusies, tad esmu nolēmis piedalīties nākamajās pašvaldības vēlēšanās. Un ja kāds vēlas startēt kopā pašvalības vēlēšanās, aicinu ar mani sazināties. Nākamās pašvaldības vēlēšanās būs krietni vairāk cīņas, jo pēc tās informācijas, kas ir manā rīcībā, vēlēšanās piedalīsies krietni vairāk sarakstu ar pašlaik vēl nezināmiem kandidātiem. Un vēlēšanas jebkuram deputātam, ir pārbaude jeb eksāmens, līdzšinējai darbībai.
Tomēr dzīve arī šajā trauksmainajā laikā neapstājas. Domē esmu iesniedzis priekšlikumus mainīt pašvaldības nolikumu, lai domes lēmumu pieņemšanu padarītu vēl atklātāku – priekšlikums ir par komiteju audioierakstu publicēšanu pašvaldības tīmekļa vietnē, jo saņemot pēdējos dažu komiteju sēžu protokolus secināju, ka protokolos tiek atspoguļota labi ja 1/3 no tās informācijas, kas tiek pausta komitejas sēdē. Arī par komitejās izskatāmiem jautājumiem informācijai pašvaldības tīmekļa vietnē būtu jānonāk ātrāk, lai iedzīvotāji būtu informēti par izskatāmajiem jautājumiem vismaz trīs darba dienas iepriekš. Kā arī VARAM ir norādījusi uz nepilnībām mūsu pašvaldības nolikumā, ko lūdzu arī mainīt (VARAM gan norādīja, ka tas būtu jāveic nekavējoši).
Sporta komitejai iesniedzu priekšlikumus par atbalsta sportam noteikumu maiņu un atbalsta palielināšanu. Ceru, ka uz komitejas sēdi komitejas vadītāja uzaicinās arī ieinteresētās personas (klubu pārstāvjus un sportistus), lai politiķiem lēmums nav jāpieņem bez konsultācijas ar sportistiem.
Un vēl protams noris darbs pie vasaras pasākuma organizēšanas – strītbola turnīra organizēšanas, kā arī šogad vēlētos noorganizēt kādu pasākumu uz Daugavas. Paldies visiem, kas jau ir palīdzējuši pie pasākumu organizēšanas, un ja ir vēl kāda ideja vai kāds ir gatavs atbalstīt pasākumus, tad droši dodiet ziņu!
P.S. Un vēlos pateikt arī Miervaldim Ozoliņa kungam – ceru, ka tuvākajās dienās pie Dzejas ozoliem parādīsies soliņš!