Month: jūlijs 2015

Uzruna Lielvārdes novada svētkos

Trešās nedēļas kopsavilkums

Vizīte Lēdmanē. Nedēļa sākās ar viesošanos Lēdmanē. Ar pagasta pārvaldes vadītāju un iestāžu vadītājiem tika pārrunātas pagasta aktualitātes un problēmas. Problēmu daudz – arī Lēdmanē saimnieko SIA “Lielvārdes Remte” un tarifi ir augsti; jāizplāno ģimenes centra “Aivas” tālākā būvniecība; problēmas ir arī ar atkritumu apsaimniekošanu.

Par līgumu slēgšanu ar pašvaldību. Nedēļas laikā vēlreiz aktualizējās jautājums par līgumu slēgšanu Lielvārdes novada domē. Auditore savos audita slēdzienos ir norādījusi, ka pašvaldībā bieži tiek aizmirsti iekšējie noteikumi par iepirkuma procedūrām – līdzekļu izlietojumiem, kas ir virs 200,- EUR, obligāti ir jāveic cenu aptauja vai tirgus analīze. Lai nepieļautu šādas situācijas, kad līgumi tiek slēgti, vienalga, vai par 200,- EUR, vai 2300,- EUR, cenu aptauja ir obligāta, tāpēc nākamajā nedēļā plānoju izdot atsevišķu rīkojumu, kurā darbiniekiem šie nosacījumi būs obligāti jāievēro.

Nodokļu nemaksāšana un godprāts. Par vienu lietu, kas saistīta ar līgumu noslēgšanu, vēlos pateikt atsevišķi – par vismaz viena Lielvārdes uzņēmēja negodprātīgu attieksmi pret paša novadu. Kāds uzņēmējs, precīzāk sakot, kāda biedrība, jau vairākus gadus sadarbojas ar pašvaldību. Pašvaldība visus līguma nosacījumus ir izpildījusi, tomēr, šonedēļ sanāca vilšanās par šīs biedrības vadītāju, jo attiecībā pret pašvaldību pats šīs biedrības vadītājs ir aizmirsis nokārtot finansiālas saistības – samaksāt nekustamā īpašuma nodokli, un pašvaldība viņam šonedēļ nosūtīja jau ceturto atgādinājumu. Skumji, ka šīs biedrības vadītājs zin tikai savas tiesības – saņemt līdzekļus saskaņā ar noslēgto līgumu, taču aizmirsis par savu pienākumu – samaksāt nekustamā īpašuma nodokli. Vai tā ir godprātīga attieksme?

Par novada pasažieru pārvadātājiem. Vēl šonedēļ iesākās epopeja ar skolēnu pārvadāšanas iepirkumu. Pašvaldībā ar ieniegumu vērsās vietējie pasažieru pārvadātāji un lūdza izvērtēt skolēnu pārvadāšanas iepirkumu. Pie esošā iepirkuma visiem vietējiem pasažieru pārvadātājiem tiktu liegta iespēja piedalīties šajā konkursā, jo vietējo pārvadātāju rīcībā nav tik jaunu autobusu. Pārrunājot šo jautājumu gan ar savu vietnieku I.Balodi, gan iepirkumu speciālisti, tika pieņemts lēmums šogad neieviest vēl jaunās normas par autobusu atjaunināšānu, bet ieviest šo normu ar nākamo gadu, lai vietējiem pasažieru pārvadātajiem būtu iespēja sagatavoties šīm jaunajām prasībām.

Novada svētkos. Nedēļa kopumā pagāja novadu svētku gaisotnē, un uz šo brīdi varu teikt, ka novada svētki ir izdevušies. Paldies visiem visiem svētku organizētājiem! Uz novada svētkiem bija ieradušies arī kaimiņu novadu vadītāji, par ko liels prieks! Tika pārrunātas tēmas par novadu sadarbības izveidi un veicināšanu.

Mana dalība svētku aktivitātēs. Šogad arī pats piedalījos gan nakts orientēšanās pasākumā, gan svētku gājienā, gan noskatījos svētku uguņošanu, un protams, sporta dienā pats spēlēju arī basketbolu. Šodienas basketbola spēlēs patīkami pārsteidza divi spēlētāji – Kristaps Dārgais arī ielu basketbolā parādīja, ka bumbu var ietriekt grozā no augšas, savukārt grāmatu izdevējs Juris Visockis parādīja, ka basketbola iemaņas nav aizmirstas un viņš spēj turēt jaunajiem puišiem līdzi. Forši! Un protams laika apstākļi šajās trīs svētku dienās bija fantastiski!

Lai visiem izdevusies un veiksmīga nākamā nedēļa!

VARAM viedoklis par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata

Pagājušās nedēļas beigās tika saņemta atbilde no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kurā ministrija pauž savu viedokli – domes priekšsēdētājs ir atlaists ar to dienu, kad ir noticis deputātu balsojums. Spriediet paši!

Skenēta atbilde (PDF)

Lētās – dārgās bojas Daugavā

Ilgi domāju, vai iedzīvotājiem publicēt pašvaldības līgumu par boju ielikšanu Daugavā, bet, tā kā pie manis vērsās Lielvārdes novada iedzīvotājs Ģ.Z. ar norādi, ka mana informācija nesakrīt ar viņa rīcībā esošo informāciju par šo līgumu, tad, lai nebūtu neskaidrības, tomēr nolēmumu publicēt šo līgumu. Spriediet paši par to, vai pašvaldībai vajag šādu pakalpojumu bez cenu aptaujas un cik lielas iespējas šādu pakalpojumu bija veikt citām Lielvārdes novadā reģistrētām biedrībām!

Skenēts līgums (PDF)

Ārkārtas sēdē Lielvārdē atbalsta Klientu apkalpošanas centra izveidošanu

Šorīt aizvadītajā ārkārtas sēdē Lielvārdē deputātu vairākums konceptuāli atbalstījis Klientu apkalpošanas centra izveidi pašvaldības ēkas pirmajā stāvā. Ieceri plānots īstenot ar valsts un pašvaldības līdzfinansējuma daļām, apkalpošanas centrā iedzīvotājiem nodrošinot visdažādāko pakalpojumu pieejamību.

Vairāk – pievienotajā sēdes videoierakstā.

Avots: Fakti.lv