Month: decembris 2014

Ar Ziemassvētku pēcnoskaņu noslēdzas 4.spēļu kārta Lielvārdes novada 2.čempionātā basketbolā.

Spēles notika 28.decembrī Lielvārdes novada sporta centrā. Divas spēles norisinājās bez īpašas intrigas. Jaunie Lielvārdes novada sporta centra basketbolisti bija ļoti aizsvinējušies Ziemassvētku pasākumos, ierodoties uz spēli piecu spēlētāju sastāvā. Rezultātā sagrāve pret čempionāta līderiem Elvi/Lielvārde ar rezultātu 104:40 Turnīra vicelīderi „Lāčplēsis”apliecināja savu statusu, nedodot iespēju ieskrieties pretiniekiem, pārspēja „Lielnovadu” 80:52. Intriga spēlē bija starp komandām Gaisa spēki/AB un Jumprava visu spēli nedaudz priekšā bija Gaisa spēki/AB kura tikai spēles izskaņā izlaida uzvaru piedzīvojot smagu zaudējumu ar rezultāti 61:65 Turnīra rezultatīvāko spēlētāju priekšgalā izvirzījies Lauris Krūmiņš Elvi/Lielvārde 87.punkti Sekmīgākais trīspunktu metējs Emīls Josts GS/AB 14 precīzi trāpījumi Nākamā spēļu kārta 25.janvāris, pēc kura tiks noskaidrots galīgais vietu sadalījums starp komandām izslēgšanas spēlēs. Paldies spēlētājiem, tiesnešiem un protams līdzjutējiem! Visiem basketbola entuziastiem Laimīgu Jauno gadu!

Turnīrs notiek ar Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonda finansiālu atbalstu.

Par bezatbildību

26.decembrī ar automašīnu mēģināju pārvietoties pa Lielvārdes pilsētu. Darīju to lēnām un ļoti uzmanīgi, jo kāds bija aizmirsis, ka arī Lielvārdē ir iestājusies ziema un ka ceļi ir jākaisa. Bet kāds arī nemaz nekontrolēja šo situāciju vai arī kādam nerūp Lielvārdes novada iedzīvotāju liktenis. It sevišķi to autovadītāju liktenis, kuri dēļ šīm nekaisītām ielām, cieta avārijā, un Ziemassvētku laikā nevis pavadīja kopā ar ģimeni, bet rēķināja šo slideno ielu rezultātā radušos zaudējumus. Bezatbildība! Kuru domes vadošo amatpersonu, mēģināšu noskaidrot rīt domes sēdē.

Kā SIA “RRKP būve” rītdien iespējams tiks pie vēl papildus EUR 28571,39

Kādu laiku atpakaļ jau informēju, ka bērnudārzu siltināšanas projektā uzvarējušā kompānija SIA “RRKP būve” saņēma no Lielvārdes domes papildus finansējumu, kas radušies neparedzot papildus remontdarbus. Vai šī kompānija un līdz ar to arī Lielvārdes novada iedzīvotāji, maksājot nodokļus, kļūdījas tikai vienreiz? Nē, jo kompānija “RRKP būve” ir konstatējusi vēl dažus papildus remontdarbus, kas Lielvārdes novada nodokļu maksātājiem, iespējams, pēc deputātu balsojuma, papildus no pašvaldības budžeta, izmaksās EUR 28571,39.

Interesanti, vai būvējot kafejnīcu “Pannu” šim uzņēmējam tikpat bieži nācās kļūdīties savu būvdarbu veikšanā?

Tomēr šī bērnudārza siltināšana izskatās pēc mūsu pilsētas “Dienvidu tilta”, kur nodokļu maksātāju nauda papildus visu laiku tiek piešķirta, bet atbildīgs par to neviens nav.

Vai tik tiešām no visiem šiem papildus darbiem neko nevarēja paredzēt jau iepriekš? Vai nebija iespējams veikt jumta apsekošanu? Spriediet paši!

KOPAKTS  Nr. 1
PAR DARBU VEIDU UN DAUDZUMU IZMAŅĀM
  2014.gada 24.novembrī
Būvprojekts: Energoefektivitātes paaugstināšana Lielvārdes novada vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs – VPII “Pūt Vējiņi”  
Pasūtītājs: Lielvārdes novada pašvaldība
Izpildītājs: SIA “RRKP būve”
Nr.p.k.                              Darba nosaukums Neveicamie darbi Vietā veicamie un papildus darbi Starpība Piezīmes
Neveiktie darbi
1 Neveiktie darbi 10108,80
Vietā veicamie un papildus darbi
1 Ārsienu siltināšana 32128,75 Papildus apjoms saskaņā ar eksperta atzinumu
1 Ieejas mezgla remonts 289,58 Papildus darbi
1 Jumta siltināšana 6476,47 Papildus apjoms saskaņā ar eksperta atzinumu
1 Lodžijas 2658,87 Risinājuma maiņa pēc ETAG 004 prasībām
1 Stikla bloku siltināšana 2327,20 Risinājuma maiņa pēc ETAG 004 prasībām
1 Jumts-ventilācijas izvadi 10289,57 Papildus darbi
1 Lietus kanalizācijas ierīkošana 7411,34 Papildus darbi
1 Rampas atjaunošana 3944,25 Papildus darbi
KOPĀ 10108,80 65526,03 55417,23 Bez PVN

Gaišus un sirsnīgus Ziemassvētkus!

Par ārkārtas domes sēdi 10.12.2014.

10.12.2014. domes priekšsēdētājs A.Troska sasauca Lielvārdes novada domes ārkārtas sēdi. Darba kārtībā tika iekļauti 7 jautājumi, no kuriem 2 bija ļoti interesanti un par kuriem izvērtās visasākās diskusijas.

Pirmais jautājums –  par Kultūras un tūrisma pārvaldes izveidošanu. Ar lēmumprojektu varēju iepazīties sākot no pirmdienas (08.12.2014.), kad šī informācija tika nosūtīta deputātiem. Pozitīvā lieta šinī gadījumā būtu birokrātiskā sloga mazināšana kultūras iestādēm, tomēr negatīvais ir vairāk. Auditores ziņojumā minēti daudzi trūkumi, kas skar gandrīz katru nodaļu, bet neviena cita problēma netiek risināta. Domes priekšsēdētāja vietniece V.Volonte ir kārtējo reizi izcēlusi kultūras jomas problēmas, neskatoties uz citām problēmām. Ar šo balsojumu tiktu radītas darbavietas, kas papildus no nodokļu maksātāju naudas katru gadu maksātu 20 000,- EUR. Par piemēru – sporta organizatoram ir pusslodze ar algu nedaudz virs 300,- EUR. Pateicoties opozīcijas deputātiem un deputāta A.Pētersona balsojumam lēmumprojekts tika noraidīts.

Otrs interesantais jautājums bija Komunikācijas nodaļas izveidošana. Atšķirībā no iepiekšējā balsojuma šī ideja tika atbalstīta, par ko nobalsoja visi pozīcijas deputāti, pret balsojot opozīcijas deputātiem, un reorganizācijas rezultātā tiks izveidotas 2 jaunas štata vietas, kas katru gadu papildus no budžeta prasīs 5400,- EUR. Tā tiek tērēta Lievārdes novada budžeta nauda.