Month: septembris 2014

Sestdien (27.09.2014.) ar spēli „Lielnovads”: NBS (Gaisa spēki) atklāts tika Lielvārdes novada 2.čempionāts basketbolā

Spēle notika Lielvārdes pamatskolas sporta zālē. Spēles sākumā, spēlējot piecu cilvēku sastāvā vadībā izvirzījās armijnieki, ar viņu pārsvaru arī noslēdzās pirmās divas ceturtdaļas 25:20 „Lielnovads” sākumā spītīgi centās skrieties ar kustīgajiem armijniekiem, neapzinoties, ka pašiem ir divi maiņas spēlētāji un jācenšas agresīvāk spēlēt uz groza apakšu. Spēles liktenis tika izšķirts pēdējā ceturtdaļā, kad jūtams bija armijnieku nogurums , kas izpaudās arī rezultātā ar 55:51 uzvaru atklāšanas spēlē izcīnīja „ Lielnovads”

Rezultatīvākie komandās Vladislavs Kozlovskis 20 punkti, armijniekiem Emīls Josts 15.

Mazliet darvu turnīram pielēja Jumprava, kura neieradās uz spēli ar Lielvārdes novada sporta centru, tā arī nebrīdinot un tālrunim klusējot. Nākamās spēles otrdien, 30.09 Lielvārdes pamatskolā plkst. 20.00 Lielvārde/Elvi : Lāčplēsis.

Informācija: http://sportslielvarde.lv/sc/?cat=zoom&id=257#lasit257

Turnīru atbalsta Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonds.

Par nenopļautajiem īpašumiem Lielvārdē

Jau ilgstoši esmu norādījis, ka Lielvārdes pilsētā ir daudz nenopļautu īpašumu. Šonedēļ šajā jautājumā notika dažas labas pārmaiņas – tika nopļauti īpašumi pretī kafejnīcai “Kante” un pēc biedrības “Lielnovads” saņemtā iesnieguma tika nopļauts ābeļdārzs Kaibalā. Paldies izpildvarai par atsauksmi!

Tomēr vēlos vērst uzmanību arī uz īpašumiem, kas joprojām ir nenopļauti, bet uz tiem parādas reklāma. Vai šī reklāmas izvietošana dod kaut kādas privilēģijas attiecībā uz īpašuma sakopšanu? Spriediet paši! Saistošie noteikumi nosaka, ka zālei nedrīkstētu būt augstākai par 15 cm.

Nenopļauta zāle

Par to, kas notiek SIA “Lielvārdes Remte”

Pēc vakardienas (24.09.2014.) Lielvārdes novada domes sēdes esmu nonācis pie secinājuma, ka SIA “Lielvārdes Remtei” Lielvārdes novadā attiecībā uz daudzstāvu māju remontdarbiem ir atļauta patvaļa, jo remontdarbi, kā to apliecināja būvvaldes vadītāja, tiek veikti bez saskaņojuma. Pāris mēnešus atpakaļ administratīvais sods tika uzlikts kādai iedzīvotājai, bet Remtei tikai tagad iespējams sastādīs administratīvā pārkāpuma protokolu. Jo īsti jau nevar sodīt, jo tad cietīs Remtes klienti, apmaksājot rēķinus. Mans uzskats, ka par šīm nelikumībām jāmaksā būtu uzņēmuma vadītājai, jo tā ir viņas tiešā atbildība, par ko viņai tiek izmaksāta arī alga, kas ir vairāk nekā 1500 EUR mēnesī.

Uzskatu, ka līdzšinējā SIA “Lielvārdes Remte” valdes priekšsēdētāja ievēlēšana amatā nav atklāta, tāpēc vērsos pie domes priekšsēdētāja ar ierosinājumu izskatīt iespēju reorganizēt SIA “Lielvārdes Remti” un pārveidot par pašvaldības uzņēmumu. Tomēr atbildi neesmu saņēmis vairāk kā 2 mēnešus, līdz ar to pieņemu, ka priekšsēdētājam šī kārtība (nekārtība) apmierina. Un kamēr Aivars Troska būs domes priekšsēdētājs, iedzīvotājiem ar šādu kārtību būs jāsamierinās. Vai arī jāpieprasa saviem ievēlētājiem deputātiem rosināt Aivara Troskas atcelšanu no amata.

Un vēl. Aivars Troska nav atbildējis man uz jautājumu (ko uzdevu Lielvārdes mājaslapā un nav jābrīnās, ka šajā mājaslapā tiek uzdoti tikai “ērti” jautājumi), kādi ir rezultāti pēc audita veikšanas, un vai domes priekšsēdētājs tomēr nevēlas publicēt informāciju iedzīvotājiem, kādi naudas līdzekļi ir izšķērdēti SIA “Lielvārdes Remte”? Domes priekšsēdētājs Aivars Troska kādā no komitejas sēdēm norādīja, ka viņš cer, ka deputātam Āboliņam nekad nebūs lielāka teikšana kā tikai deputātam, tomēr ja šāda iespēja radīsies, tad auditorei audits būs jāveic vēlreiz SIA “Lielvārdes Remte”, jo šī brīža Olitas Krastiņas saimniekošana nerada iespaidu par saimniekošanu kā kārtīgam un atbildīgam saimniekam.

Par Lielvārdes novada pašvaldības policijas jauno auto

2014.gada 25.jūnija tika pabeigts iepirkums par pašvaldības policijas auto iegādi. Šodien ir 23.septembris, nepilni trīs mēneši, bet jaunā auto nav. Pa to laiku vecā auto remontam ir iztērēti vismaz 700,- EUR. Vai kāds uzņemsies atbildību par šiem lieki iztērētajiem līdzekļiem, kaut gan jau augusta domes sēdē pašvaldības direktors apliecināja, ka auto jau ir pieejams, bet aizķeršanās ir atļaujas saņemšana Valsts policijā. Vai šo atļaujas saņemšanu jau nevarēja paredzēt iegādājoties auto? Bezatbildīgi, un ar zaudējumiem no nodokļu maksātāju kabatas.

Atvainojos Ārim Amatniekam no Vādres novada par neprecīzo informāciju

Šodien (19.09.2014.) no rīta man bija telefona saruna ar Lielvārdes novada domes deputātu Māri Mālmeisteru, kurš pazīstot Āri Amatnieku no Vādres novada. Māris Mālmeisters apliecināja, ka Āris Amatnieks nav piedalījies iepirkumos ar SIA “Vādres Urdziņa”. Atvainojos par neprecīzo informāciju Ārim Amatniekam no Vādres novada un paldies deputātam Mārim Mālmeisteram par sniegto informāciju!