Month: jūlijs 2014

Par lietām, kuras iespējams Lielvārdes novadā varētu izskatīties savādāk (II daļa)

Turpināšu ar iepriekš iesākto. Avotu iela 1 – uz ielas jau vismaz gadu (par šo problēmu pārrunāju arī ar domes izpilldirektoru Gvido Vītoliņu, bet šī problēma ir SIA “Lielvārdes Remte” pārziņā) ir kanalizācijas aka, pār kuru pārbraucot automašīnas amortizatori var arī neizturēt.

Bedre Avotu ielā

Iegrimis akas vāks Avotu ielā 1, Lielvārdē

Lielvārdes strītbola vasara-2014

Pēdējā posmā uzvar „Bacca bols”, bet par Lielvārdes novada strītbola vasaras kopvērtējuma uzvarētājiem tiek kronēti „Ķiploki”

Pēdējā posmā, pirmās vietas liktenis strītbolā jau bija izšķirts, pretējā gadījumā līderiem bija jāpaliek tabulas beigās un basketbola laukumā būtu jābūt vairāk par 10 komandām. Četras komandas varēja pacīnīties par goda pjedestālu. Jau zināmajām komandām pēdējā posmā pievienojās divas jaunas, viena no tām ar nosaukumu „Zāģis” no Ogres,kura nopietni pieteica sevi laukumā uz posma uzvarētāja statusu. Noslēdzoties spēlēm trim komandām bija vienāds uzvaru skaits, pateicoties labākai grozu attiecībai par uzvarētājiem kļuva „Bocca bols” , otrie jau pieminētie „Zāģis”, trešie šoreiz „Ķiploki” bez sava lieliskā spēlētāja, trenera Iļjas Nazarova, kurš aizbraucis ciemos pie radiem Ukrainā. Izcīnītā trešā vieta bija pilnīgi pietiekami lai kļūtu par kopvērtējuma uzvarētājiem. Bacca bols uzvara posmā ļāva viņiem pakāpties uz kopvērtējuma trešo pakāpienu, atpaliekot tikai vienu punktu no Lielvārdes tīģeriem, kuriem sudraba tituls. Ceturtajā vietā atpaliekot vienu punktu palika LNSKF

Jauniešu grupā bez pārsteigumiem savu piekto uzvaru izcīnīja Dzeltenie aizkari. Savu otro posmu aizvadīja arī lieliskā dāmu komanda ”Gandrs”, kura starp zēniem ieguva otro vietu. Trešās vietas pjedestālu aizņēma „Kuku-Ruku”. Patīkami atzīmēt, ka posmā piedalījās vēl viena meiteņu komanda „Mazās basketbolistes”, kuras izpelnījas skatītāju atzinību uz saņēma specbalvu. Kopvērtējumā 2.vietu ieguva Lielvārdes novada sporta centra komanda, kura posmā nezināmu iemeslu dēļ nepiedalījās.

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās basketbolists, kurš spēle centra pozīcija un spēlējis daudzos basketbola klubos kā arī Latvijas izlasē Kaspars Cipruss. Intervijā nelielā uzrunā Kaspars bija ļoti gandarīts par uzaicinājumu un bija patiesi pārsteigts par spraigajām cīņām laukumā.

Kopvērtējuma rezultāti:

1.vietā „Ķiploki” komandas sastāvs Jānis Tūtāns, Agris Pikšēns, Valdis Pikšēns, Elvijs Ermanovskis, Iļja Nazarovs.

2.vietā :”Lielvārdes tīģeri” komandā spēlēja Kristaps Šaka, Aigars Delvers, Edgars Grazde, Vladislavs Kozlovskis, Sandris Delvers

3.vietā: Bacca bols komandā spēlēja Lauris Krūmiņš, Edgars Breimanis, Dainis Tūtāns

Pēdējā posma uzvarētāji:

1.vieta Bacca bols

2.vieta Zāģis (Modris Gundegs, Rinalds Driksniņš, Jānis Rudzītis, Aigars Caunītis)

3.vieta Ķiploki

Uzvarētāji dāmu grupā:

„Gandrs” Ruta Cinīte, Dace Cinīte, Zaiga Cinīte, Baiba Troščenko

Zēnu grupā kopvērtējuma uzvarētāji:

    1. vieta „Dzeltenie aizkari” Artis Āboliņš, Kristers Auniņš, Ēriks Brūvers, Rihards Ošenieks
    2. vieta „Lielvārdes novada sporta centrs” Krists Kaniņš, Tomas Adžiboije, Toms Fišers, Imants Liepiņš, Kristaps Miķelsons
    3. vieta „Kuku-Ruku”

Paldies lieliski aizvadītajai Lielvārdes strītbola vasarai -2014. Paldies atbalstītajiem Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fondam, Lielvārdes novada domes deputātam Jānim Āboliņam personīgi par ieguldījumu basketbola attīstībā novadā. Paldies!

Paldies Agrim Pikšēnam par atbalstu Jumpravas posma organizēšanā un Aināram Puķītim – galvenajam pasākuma organizatoram! Tiksimies jau drīz telpu basketbola turnīrā!

Informācija: www.sportslielvarde.lv

Par lietām, kuras iespējams Lielvārdes novadā varētu izskatīties savādāk (I daļa)

Bieži vien pārvietojoties pa Lielvārdes novadu nākas saskarties ar lietām, kuras ir nesakārtotas, bet trūkumu novēršanai nav nepieciešami milzīgi līdzekļi, tāpēc turpmāk mēģināšu tās parādīt, un varbūt tomēr šīs lietas ieraudzīs arī kāds saimniecisks cilvēks pašvaldībā.

Pirmais objekts ir ceļa zīme “Gājēju pāreja” Rembates ielā pie ZS “Kumelītes” pārtikas veikala.

Neredzamā ceļa zīme Rembates ielā, Lielvārdē

Neredzamā ceļa zīme Rembates ielā, Lielvārdē

Varbūt tomēr ir iespēja parūpēties par šīs ceļazīmes pārredzamību?

Stāsts par nelikumīgo diskotēku Vādres novadā

Kādu laiku iepriekš aizsāku stāstu sēriju par Vādres novadu, un daži lasītāji vaicāja par turpinājumu šiem stāstiem. Beidzot ir tapis jauns stāsts, ko Jums tagad arī pavēstīšu:

Vādres novadā ietilpa arī Jaunavas pagasts, un lai cik tas dīvaini nebūtu, no šī pagasta cēlās tāda pati mūzikas grupa “Jaunava”.  Vādres novadā rīkoja novada svētkus, izveidoja darba grupu šo svētku organizēšanai, un darba grupā iekļāva domes priekšsēdētāja vietnieku sabiedriskās drošības jautājumos, mums zināmo personāžu, Janeku Mīksto. Protams, Janeks darba grupā ļoti atbildīgi uzņēmās rūpes par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu svētkos, tomēr Jaunavas pagastā gadījās visādi misēķli – vispirms pie lielā darba apjoma tikai divas dienas pirms grupas “Jaunavas” uzstāšanās Jaunavas pagasta kultūras nama direktore vienojās ar izpilddirektoru par pašvaldības policijas klātbūtni Jaunavas pagastā koncerta laikā. Var jau saprast kultūras nama direktori, kurai šāds pasākums bija pirmo reiz, bet kā tad ar atbildīgo Janeku, kura tiešā atbildībā ir pašvaldības policija?

“Jaunavas” koncerts izdevās lielisks, bet iedzīvotājiem pēc koncerta gribējās vēl kādu ballīti, bet tā kā naudiņa Jaunavas pagasta svētkiem vairs nebija, tad paši Jaunavas pagasta iedzīvotāji noorganizēja saviem iedzīvotājiem ballīti. Viss pagāja salīdzinoši mierīgi, un īsti pareizi jau nav tas, ka šāda ballīte nav saskaņota, bet domes priekšsēdētāja vietnieks Janeks Mīkstais uzzinot par šo ballīti pieprasīja Vādres novada pašvaldības izpilddirektoram sniegt ziņojumu, kāpēc netika nodrošināta kārtība pēc grupas “Jaunavas” koncerta. Pašvaldības izpilddirektors tika vainots neizdarībā, policijas darbinieku darba grafiku nekontrolēšanā. Vēl interesantāks bija domes priekšsēdētāja vietnieka Janeka Mīkstā uzskats par pašvaldības policijas iespējamo rīcību šādā situācijā – viņš uzskatīja, ka pašvaldības policijai vajadzētu šādu pasākumu pārtraukt, izdzenāt šos cilvēkus un vainīgajiem sastādīt administratīvo pārkāpuma protokolu par nesankcionētu publisku pasākumu! Skarbi pret iedzīvotājiem, kuri izrāda savu iniciatīvu.

 

 

Par pozitīvo Lielvārdes novada svētkos

Ir aizsākušās novada svētku svinības Lielvārdē. Prieks, ka pirmo reizi tiek pasniegts apbalvojums “Gada novadnieks” un apsveicu Jāni Lūsi, kā arī Aivaru un Andri Gribustu par ideju radīt “Lielvārdi”, kurš gada laikā ir popularizējis Lielvārdes novada vārdu daudziem tūkstošiem Latvijas iedzīvotājiem. Zīmīgi, ka ” Lielvārdi” atklāšanas pasākumā tik daudz valdības ministri Lielvārdē kopā sen nebija redzēti.

Vēlētos tomēr, lai tiktu publicēti visu izvirzīto kandidātu vārdi, jo pašlaik apbalvojuma anketas iesniedzējam nekādu atbildi par viņa izvirzīto kandidātu vērtēšanas komisija nesniedz.

Vēl. Apsveicu “Zeme cafe” ar gada jubileju! Noorganizētais koncerts bija brīnišķīgs, kam par apliecinājumu ir vairāku cilvēku pozitīvās emocijas! Brāļi Lambergi “mežonīgajā biznesā” ir izturējuši pirmo gadu, un cerams, ka divdesmitajā “Zeme cafe” jubilejā viņi teiks, ka pirmais gads bija tas grūtākais. Priecē tas, ka “Zeme cafe” aizpilda to tukšumu, kas pagaidām pilsētā ir izveidojies – šogad šajos 2 mēnešos Lielvārdē ir bijušas 2 balles, un vakardienas pasākums pierādīja, ka iedzīvotājiem gribās arī nakts stundās aiziet iedzert kādu kokteili, paklausīties mūziku, padejot. Un ja uzreiz būs pārmetumi par piedzērušiem cilvēkiem, tad vakardien šī publika pierādīja, ka ir arī tādi iedzīvotāji, uz kuriem šie pārmetumi nebūtu attiecināmi. Patiešām prieks par jauniem uzņēmējiem un lai viss izdodas!