Month: aprīlis 2014

Tiesa atzīst piketu par likumīgu un atceļ lēmumu par administratīvo pārkāpumu

Jau iepriekš rakstīju, ka domes priekšsēdētāja vietnieks sabiedriskās drošības jautājumos Jānis Mazitāns vērsās pie domes priekšsēdētāja ar pieprasījumu, kurā norādīja, ka manā pieteiktajā piketā ir konstatējami likuma pārkāpumi. Pēc šī pieprasījuma Ogres iecirkņa Valsts policijas darbinieki sastādīja administratīvo pārkāpuma protokolu. Ogres rajona tiesa 28.aprīlī atcēla lēmumu par manu administratīvo sodīšanu, norādot, ka nav konstatēti likuma pārkāpumi.

Šī ir jau otrā reize, kad deputāts Mazitāns zaudē administratīvā tiesā.

Image Image (2)

Par SIA “Lielvārdes Remte” jauno juristu

Šodien, 28.aprīlī, Ogres rajona tiesā tika skatīta bijušā SIA “Lielvārdes Remte” jurista Jura Lapuškas prasība pret SIA “Lielvārdes Remte” par nokavētā prasības termiņa atjaunošanu un par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu. Tiesas spriedums būs zināms šodien 16.45, un ja prasība tiks atzīta par pamatotu, tad SIA “Lielvārdes Remtei” Jurim Lapuškam kompensācijā būs jāizmaksā 2 200,- EUR.

Tomēr interesantākais fakts šajā tiesas sēdē – SIA “Lielvārdes Remti” pārstāvēja Edijs Šaicāns – Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas Iekšējā tirgus departamenta Attīstības novērtēšanas vadītājs, iepriekš strādājis Reģionālajā policijā, tanī pašā novadā, kur jaunā SIA “Lielvādes Remte” valdes priekšsēdētāja Olita Krastiņa. Interesanti protams, kā valsts amatpersona, iespējams, darba laikā, var pārstāvēt SIA “Lielvārdes Remti” un kāda atlīdzība ir par šo pārstāvniecību. Visticamāk, ka Lielvārdes iedzīvotāji to neuzzinās, jo tā protams, mums iedzīvotājiem, ir komercnoslēpums (bet ne vienmēr, jo valsts amatpersonām ir jāiesniedz valsts amatpersonu ienākumu deklarācija). 

Noslēdzies Lielvārdes novada basketbola čempionāts

Š.g. 20.aprīlī Lielvārdes novada sporta Sporta centrā noslēdzās Lielvārdes novada basketbola čempionāts. Paldies spēlētājiem, skatītājiem, atbalstītājiem (Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fondam, veikalam “BOCAL”, Lielvārdes novada domei), tiesnešiem ( īpaši vēlos pateikt paldies sacensību galvenajam tiesnesim Aināram Puķītim) un visiem, kas jūt līdzi basketbolam! Tiekamies jau drīz – jūnijā, kad tiks uzsākts Lielvārdes novada strītbola turnīrs.

Papildus informācija no www.lielvārde.lv :

Pirmajās Lieldienās, 20.aprīlī, ar komandas “Elvi/Lielvārde” uzvaru noslēdzas pirmās Lielvārdes novada kausa izcīņas basketbolā finālposms.

Kopumā turnīrā piedalījās piecas komandas, kuras aizvadīja sešus posmus (Lielvārdē, Jumpravā un Lēdmanē), noskaidrojot četras labākās vienības, kuras tikās finālspēlēs Lielvārdes novada sporta centrā. Mazliet nepaveicās Jumpravas komandai, kurai neizdevās nokļūt starp četrām labākajām. 

Izslēgšanas spēļu pirmajā mačā Lielvārdes novada sporta centra komanda tikās ar “Lāčplēsi”. Aizraujošā cīņā pašā spēles galotnē laimīgu uzvaru ar 74:70 izcīnīja “Lielvārdes NSC” komanda, iekļūstot finālā. Otrajā pusfināla pārī, kurā spēkojās LNSKF ar “Elvi/Lielvārde”, notika bezierunu kapitulācija no LNSKF puses ar rezultātu 38:80.

Spēlē par trešo vietu “Lāčplēsis” tikās ar LNSKF. Jau mača sākumā bija jūtams, ka “Lāčplēsis” nekādas vaļības neatļausies. Pēc pirmās ceturtdaļas uz rezultāta tablo 25:6 par labu “Lāčplēsim”. Pēc pusfināla varēja padomāt, ka LNSKF gatavojas bronzas spēlei, tāpēc mazliet pietaupījās, tomēr lāčplēsnieku niknums pēc minimālā zaudējuma pirmajā mačā bija daudz lielāks – galarezultātā pārliecinošu uzvaru ar 95:51 svinēja “Lāčplēsis”.

Komandā “Lāčplēsis” spēlēja un bronzas godalgas saņēma: Agris Pikšens, Edgars Breimanis, Toms Vaišļa, Didzis Mežjānis, Rolands Mežapuķe, Jānis Celherts, Jānis Tūtāns un Vladislavs Kozlovskis (finālposmā nepiedalījās Mārtiņš Tīdemanis un Jānis Mazitāns).

Finālspēlē laukumā devās abas pusfināla uzvarētājas – “Elvi/Lielvārde” un “Lielvārdes NSC”. Trīs ceturtdaļas spēle ritēja punkts punktā – neviena no komandām negribēja piekāpties. Pēc pirmās ceturtdaļas 17:13, pēc otrās – 34:31, pēc trešās – 50:52. Pēdējā ceturtdaļā jūtams nogurums piezagās Lielvārdes novada sporta centra komandas līderiem, jo daudz spēka tika atstāts pirmajā spēlē. Līdz ar to mača galotnē nācās piekāpties ar rezultātu 61:75. Par pirmajiem Lielvārdes novada kausa ieguvējiem tika kronēti “Elvi/Lielvārde” basketbolisti. Jāatzīmē arī Lielvārdes novada sporta centra trenera Pētera Tomsona audzēkņu sniegums, kuri ar basketbolu nodarbojas tikai otro gadu, bet, pateicoties interešu izglītības finansējumam, ir sasniegts ļoti labs rezultāts.

Sudraba godalgas saņēma “Lielvārdes NSC” spēlētāji:
 Pēteris Tomsons, Maikls Adžiboije, Artūrs Pokšāns, Edijs Kauliņš, Jēkabs Mucenieks, Emīls Kozulis, Ričards Didriksons, Valters Seņko, Jānis Priliņš un Krists Plaudis.

Čempionu medaļas un kausu saņēma “Elvi/Lielvārde”: Dainis Tūtāns, Oskars Tutāns, Lauris Krūmiņš, Elvijs Ermanovskis, Jānis Badūns, Valdis Pikšens, Edgars Grazde, Jānis Grantiņš un Iļja Nazarovs.

Spēļu starplaikos notika dažādi konkursi, stafetē ātrākais un precīzākais bija Agris Pikšens, trīspunktu metienu konkursā precīzākais – Lauris Krūmiņš, slam-dunk jeb bumbas triekšanā grozā no augšas – Elvijs Ermanovskis. Turnīra rezultatīvākais spēlētājs – Pēteris Tomsons (228 punkti).

Liels paldies kuplajam skatītāju pulkam, kuri Lieldienas pavadīja sporta centrā tribīnēs, un viņu vētrainajam atbalstam. Paldies turnīra atbalstītājiem: Lielvārdes novada Sporta un kultūras atbalsta fondam, deputātam Jānim Āboliņam, Lielvārdes novada pašvaldībai, kā arī Lielvārdes novada sporta centram un veikalam „Bocal” par minerālūdeņiem turnīra laikā un balvām jaunākajam un vecākajam dalībniekam.


Galvenā tiesneša Ainara Puķīša teksts un fotogrāfijas

Čempionu medaļas un kausa saņēmēji “Elvi/Lielvārde”Sudraba godalgas saņēmēji – “Lielvārdes NSC” spēlētāji


Par Kaibalas skolas turpmāko darbību

Š.g. 22.aprīlī tika sasaukta ārkārtas Izglītības un jaunatnes lietu komitejas sēde, kurā tika skatīts jautājums par turpmāko skolas darbību. Uz šo brīdi ir izveidojusies situācija, ka Kaibalas skolā mācās 8 skolnieki, kas ir nepietiekami, lai ši skola varētu pastāvēt arī turpmāk. Izglītības komitejas ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums, kas vēl ir jāapstiprina novada domei, par Lielvārdes Edgara Kauliņa vidusskolas Kaibalas filiāles slēgšanu. Tomēr, Izglītības komiteja vienojās, ka atbrīvotās telpas tiks piedāvātas citiem izglītojošiem pasākumiem. Kaibalas skolā arī turpmāk darbosies bērnudārzs.

Par ārkārtas Izglītības un jaunatnes lietu komitejas sēdi!

2014.gada 22.aprīlī plkst.16.00 Kaibalas skolā tiek sasaukta ārkārtas Izglītības un jaunatnes lietu komitejas sēdē.

Darba kārtība:

1.Par Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas Kaibalas filiāles slēgšanu un „Kaibalas skolas ”telpu turpmāko izmantošanu.

Aicinu iedzīvotājus, kuriem ir aktuāls šis jautājums, piedalīties komitejas sēdē, jo šīs sēdes ir atklātas.