Month: marts 2014

Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fondam piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss

Pateicoties kolēģu atbalstam rīkojot sporta un kultūras pasākumus Lielvārdes novadā Valsts ieņēmumu dienests piešķīris sabiedriskā labuma organizācijas statusu Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fondam (informāciju par fondu var atrast tīmekļa vietnē www.lsk.lv). Paldies fonda komandai – Vēsmai Zlidnei, Mārim Ločmelim, Guntaram Jonānam, Ļevam Grasmanim, atbalstītājam Ērikam Murānam un dzērienu veikalam “BOCAL” par paveiktajiem darbiem un ceru, ka realizēsies arī nākotnē paredzētie projekti!

Lielvārdes novada sporta un kultūras attīstības fonds atbalsta arī Lielvārdes novada Uzņēmēju dienu.

Informāciju par piešķirto statusu varat apskatīt šeit:

http://www6.vid.gov.lv/VID_PDB/SLO/SLOData

Aicinu iedzīvotājus piedalīties Lielvārdes novada Uzņēmēju dienā 5.aprīlī

5.aprīlī Lielvārdē notiks Lielvārdes novada Uzņēmēju diena. Šī būs lieliska iespēja iedzīvotājiem apmeklēt gadatirgu-izstādi, seminārus. Mazajiem iedzīvotājiem ir paredzēta kūkas apgreznošana un daudzas citas izklaides.

Svētku afišu skatieties šeit:

[dg]

Uznemeju_Diena-AFISHA

Turpinot par pasta ēkas iegādi . . .

Man prieks, ka ir uzsākta diskusija par šo tēmu, un ceru, ka domes vadība un deputāti iesaistīs iedzīvotājus šī jautājuma apspriešanā.

Vakar blogā tika saņemts Volontes kudzes komentārs, kuru vēlētos komentēt.

Manā rakstā nemaldinu cilvēkus par pasta ēkas iegādi, jo manas bažas ir par sabiedrības iesaistīšanu šī pirkuma izvērtēšanā un šī projekta izmaksām. Uz šiem jautājumiem Volontes kundze atbildes nesniedza, bet izteica savu viedokli, ka es maldinu iedzīvotājus un piedaloties darba grupā zinu informāciju par telpu izmantošanu. Piekrītu, ka 9.oktobrī nepiedalījos darba grupā, jo pēc darba grupas, kas notika iepriekš, no speciālistiem uzzināju, ka līdzekļi pagājuša gada budžetā nemaz nav, lai novada dome varētu iegādāties šo ēku, tāpēc nesaskatīju jēgu šai darba grupai, jo katram domes pieņemtajam lēmumam ir jābūt ar finansiālu pamatojumu. Volontes kundzes vadītā darba grupa ir saplānojusi ēkā izmantojamās telpas, bet nav pašas galvenās atbildes – kur tam visam novada budžetā radīsies nauda?

Paskaidrošu precīzāk – šī gada budžetā deputāti (balsojumā par 2014.gada budžetu tieši šī apstākļa dēļ balsojumā atturējos) paredzēja 50 000,- Ls šīs ēkas iegādei. Attīstības nodaļas vadītājai Brenčas kundzei pie budžeta apstiprināšanas pavaicāju, vai ir paredzēti kādi līdzekļi no Eiropas fondiem, kurus varētu ieguldīt šajā ēkā. Atbilde bija, ka nekādu jaunu uzsaukumu nav. Tas nozīmē, ka mēs nopērkam ēku un atstājam viņu tāpat kā iegādāto angāru Rembates ielā. Ēkā apkures nav, apsildīt ar elektrību būs ļoti dārgi, tātad ēku mēs nopērkam “labākiem laikiem”. Izmaksas, kas būtu līdz ēkas remonta uzsākšanai, būtu mīnusos. Atbildes nav arī par ierobežojumiem, ko noteicis “Lattelecom”, jo pēc manā rīcībā esošās informācijas “Lattelecom” ir noteikusi servitūtu, ka telpas 200 kv.m. platībā tiek lietotas bez maksas. Varbūt Volontes kundzei šis “sīkums” liekas mazsvarīgs, bet man, kā Volontes kundze norādīja, cilvēkam ar “Lielo pieredzi uzņēmējdarbībā nekustamo īpašumu tirgus jomā”, tas neliekas mazsvarīgi. Protams interesanti, ka lēmumus par īpašumu iegādi parasti skata Attīstības un ekonomikas komiteja, bet šoreiz domes priekšsēdētājs nolēma, ka Volontes kundzei ir lielāka pieredze, tāpēc tika izveidota darba grupas tieši viņas vadībā. Bet varbūt biju “neērts” komitejas vadītājs? Volontes kundze arī nesadzirdēja, ka Mūzikas skolu tuvākajos 3 gadus nedrīkst nemaz pārvietot, jo skola ir izremontēta par Eiropas līdzekļiem.

Un visbeidzot par cilvēku maldināšanu – Volontes kundze norāda, ka esmu par kaut ko maldinājis iedzīvotājus, konkrēti nenorādot par ko. Toties Volontes kundze tiešām maldina iedzīvotājus, jo ģimeņu izglītības centra “Aivas” rekonstrukcijai Lēdmanē budžeta līdzekļi netika piešķirti (varbūt Volontes kundze var norādīt, kur tie ir paredzēti). Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītājs ierosināja deputātiem šī gada laikā pārdot nekustamos īpašumus, un no iegūtajiem līdzekļiem turpināt ģimeņu izglītības centra “Aivas” rekonstrukciju Lēdmanē, ko deputāti atbalstīja. Šādu rīcību es uzskatu par atbalstāmu un pareizu (saimniecisku), bet diemžēl dažiem domes vadībā saimnieciskās un plānojamās lietas ne īpaši labi izdodas.

 

Vai Lielvārdes novadam ir vajadzīgs Jauniešu centrs par 600 000,- Ls?

Jau vairākus mēnešus iedzīvotājiem tiek sniegta oficiālā informācija par Jauniešu centra izveidi pasta ēkā Ausekļa ielā 16, Lielvārdē. Tomēr darba grupas vadītāja un domes priekšsēdētāja vietniece Volontes kundze Lielvārdes novada laikrakstā “Lielvārdes ziņas” nepasaka, par kādu cenu šis centrs tiktu izveidots. Atbilde, iepazīstoties ar būvvaldes atzinumu, tagad ir zināma – 600 000,- Ls (50 000,- Ls īpašuma iegāde un 550 000,- Ls īpašuma atjaunošana). Vai par tādu cenu un par katru cenu šāds īpašums novadā ir nepieciešams?

Uzskatu, ka jauniešiem ir nepieciešams Jauniešu centrs, bet uzskatu, ka ne par šādu cenu, jo –

  1. Lielvārdes centrā tiek pārdota “GE Money” bijusī ēka, kur iegādes izmaksas, kopā ar remontu izmaksātu ne vairāk kā 100 000,- Ls, un šajā ēkā jau no 2015.gadā (jo šajā ēkā nav nepieciešams tik kapitāls remonts, kā tas ir nepieciešams Ausekļa ielā) varētu uzsākt darbu gan Jauniešu centrs, gan arī Tūrisma informācijas centrs (par šāda Tūrisma centra izveidošanas nepieciešamību ir runājuši arī uzņēmēji).
  2. Jumpravā bērnudārzs ir kritiskā stāvoklī; Lielvārdē nav neviena stadiona; ambulances ēkai nepieciešams jumta remonts; iedzīvotāji vēlas peldbaseinu utml., bet uzsākot šāda Jauniešu centra būvniecību, iepriekš minētajām ēkām naudas nebūs. Vai Reģionu alianses deputāti ir iedzīvotājiem pamatojuši šīs vienīgās ēkas būvniecību? Vai ir veikta iedzīvotāju aptauja par šādas ēkas būvniecības nepieciešamību, vai arī Reģionu alianses deputāti pēc ievēlēšanas rīkojas savās šaurās interesēs?
  3. Vai Volontes kundzes plānos ir attīstīt arī Jauniešu centrus arī Jumpravā un Lēdmanē?
  4. Vai pašvaldība nevar izmantot zemi, kas atrodas pilsētas centrā pie autobusu pieturas, kur jau ir paredzēta jaunas pašvaldības ēkas būvniecība? Šajā brīvajā zemes gabalā sanāktu vieta arī Jauniešu centram, vienlaikus arī izveidojot normālu pilsētas centra laukumu.

Pielikumā varat iepazīties ar būvvaldes atzinumu par ēku Ausekļa ielā, pēc kura var spriest, ka ēkai ir atstājamas tikai sienas:

[dg]

1 2 3

Domes priekšsēdētājs apstiprina aizdomas par vēlēšanu rezultātu aizmiršanu

Iepriekš vērsos domē ar pieprasījumu izsniegt īres līguma kopiju par frizētavas telpām Lielvārdes sporta centrā. 10.03.2014. saņēmu domes priekšsēdētāja pieprasījumu sniegt informāciju par maniem vēlētājiem. Šis pieprasījums nebija saprotams un lūdzu domes priekšsēdētāju precizēt. Šodien, 21.03.2014. saņēmu šī pieprasījuma precizējumu, ar kuru domes priekšsēdētājs uzdod man domes sēdē 26.03.2014. atklāt vēlētājus, kuru intereses es pārstāvu. Laikam domes priekšsēdētājs ir aizmirsis pagājušā gada pašvaldības vēlēšanu rezultātus un no kura saraksta esmu ievēlēts. Žēl, ka domes priekšsēdētājs tā vietā, lai uzdotu atbildīgajām domes amatpersonām sagatavot un izsniegt šī līguma kopiju, sagatavo man uzdevumu (bet varbūt liek šo uzdevumu sagatavot domes juristiem), līdz ar to tērē iedzīvotāju samaksāto nodokļu naudu, lai noskaidrotu informāciju, kas ir publiski pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļa vietnē. Diemžēl vēlētāji ir izvēlējušies šādu domes vadības stilu un nodokļu maksātāju naudas tērēšanas veidu.

[dg]

Troska 21 03