Uncategorized

Vai SIA “Lielvārdes Remte” ir informēta par tiesas sēdēm, kurās ir iesaistīta?

Šodien Zemgales rajona tiesā vajadzēja notikt tiesas sēdei, kur prasītājs ir SIA “Lielvārde Remte”. Diemžēl prasītājs uz tiesas sēdi neieradās, tiesu par neierašanās iemesliem neinformēja, un lietas materiālos ir pilnvara, kuru SIA “Lielvārdes Remte” izdeva līdz 01.augustam. Varbūt Remtē trūkst juristi vai arī pieklibo darba organizācija, un es saprotu, ka var neizrādīt cieņu cilvēkiem, bet vismaz tiesu būtu jāciena.

Cik kvalitatīvs ir Māra Rožāna darbs Lielvārdes novada pašvaldības Administratīvajā komisijā?

Šodien Zemgales rajona tiesā Aizkrauklē vajadzēja skatīt kādu administratīvā pārkāpuma lietu. Lieta nebūtu ievērības cienīga, tomēr šī lieta liek uzdot jautājumu – cik kvalitatīvs ir Lielvārdes novada pašvaldības Administratīvās komisijas locekļa Māra Rožāna (vairāk protams Māris Rožāns ir zināms kā žurnālists ar pseidonīmu Ritvars Raits) darbs un vai kāds ir izvērtējis piemēram šī komisijas locekļa darbu?

Tiesas sēde tika atlikta, jo izrādījās, ka Mārim Rožānam bija līdzi pilnvara, kura bija noformēta neatbilstoši likuma prasībām. Žēl protams ka tāds speciālists administratīvajās lietās ierodas uz tiesu ar neatbilstošu pilnvaru.

 

Kā saimnieko saimnieki savā novadā . . .

Vispirms par pozitīvo. Ēka, kurā atrodas Tūrisma informācijas centrs, ir tikusi pie ēkas numura zīmes; Pils ielas autobusa pieturas zīme ir sakopta; Andreja Pumpura iela no Rembates ielas līdz Lauku ielai tagad ir izbraucama, nebraucot lielās bedrēs, jo ceļu nomales ir izlīdzinātas.

Iespējams, turpmāk domes komiteju sēžu protokoli tiks publicēti pašvaldības tīmekļa vietnē (rakstu iespējams, jo klausoties 29.augusta domes sēdes audio tiešraidi, tieši šī jautājuma lemšanas laikā ierakstā notika kāds tehnisks “brāķis”).

Tomēr divas lietas, kas izraisa izbrīnu. Pirmā – 5.septembra domes ārkārtas sēdē tika lemts par vēlēšanu iecirkņa slēgšanu Kaibalas skolā. Deputāti vēlreiz aktualizēja jautājumu par tālāko šīs ēkas izmantošanu, un domes priekšsēdētāja minēja, ka ēka tiks izmantota arī turpmāk, bet jāveic ir zināmi priekšdarbi, tomēr deputāti laikam ir aizmirsuši, ka paši, apstiprinot 2018.gada budžetu, Kaibalas skolas remontam vai citiem darbiem līdzekļus paredzēja 0,- EUR (tāpat kā Jumpravas estrādes remontam). Bez piešķirtiem līdzekļiem lūk arī ir rezultāts.

Otra lieta, kas ne tikai izbrīna, bet pat sadusmoja, ir papildus piešķiramie līdzekļi stadiona būvniecībai Lielvārdes vidusskolā. Atceros pirms pāris gadiem, kad tika siltināts bērnudārzs “Pūt vējiņi”, bija nepieciešams piešķirt papildus līdzekļus, jo kāds kaut ko nebija pareizi aprēķinājis, un pašvaldībai nācās atrast papildus līdzekļus. Tagad šī prakse atkal ieviešas no jauna, jo kāds nebija paredzējis norokamā māla slāni. Iedomājos, ja kāds būvētu māju, un viņam būvnieks paprasītu papildus līdzekļus, jo kaut kas nav pareizi aprēķināts, tad būvniekam šie trūkumi būtu jānovērš par saviem līdzekļiem, bet tad, kad to dara par pašvaldības jeb pareizāk būtu teikt, par nodokļu maksātāju naudu, tad pilnīgi nekādu problēmu. 20 000,- EUR no gaisa nokrīt un apmaksājam paši savas kļūdas. Tā lūk saimniekojam savā novadā!

P.S. Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele raidījumam “Bez tabu” pirmdien, 03.septembrī norādīja, ka ir tiko atgriezusies no atvaļinājuma, kaut gan trešdien, 29.augustā vadīja domes sēdi. Laikam ļoti īss bija atvaļinājums.

Kā pašvaldības izpilddirektores vietniece Līga Zariņa savu lēmumu neatcēla

Kā jau rakstīju iepriekšējā ierakstā, Lielvārdes novada pašvaldībā nolēmu saņemt informāciju par izmaksām veicot ielas remontdarbus Uzvaras un Avotu ielā. Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Līga Zariņa ar savu lēmumu atteicās sniegt informāciju, jo tas ir komercnoslēpums. Nolēmu šo viņas lēmumu pārsūdzēt pašvaldības izpilddirektorei, bet atkal nekā, jo šoreiz pašvaldības izpilddirektores vietniece, kura uz šo brīdi ir pašvaldības izpilddirektores p.i. arī šoreiz savu iepriekšējo lēmumu neatcēla, bet tomēr paprasīs atļauju darbu veicējam piekrišanu šos datus publicēt. Par informācijas sniegšanu plānoju iziet visas institūcijas, nākamā vēstule tiks adresēta domes priekšsēdētājai.

Ļoti iespējams, ka pašvaldības izpilddirektore atrodas atvaļinājumā, un tas iedzīvotājiem nav zināms, bet par to nav jābrīnās, jo ja jau deputāti nolēma, ka deputātiem nav jālemj par domes priekšsēdētājas un vietnieces atvaļinājumiem, tad priekš kam iedzīvotājiem zināt par pašvaldības darbinieku atvaļinājumiem. Pašvaldība ar domes priekšsēdētājas Santa Ločmeles gādību sāk vairāk līdzināties privātam kantorim.

Zīmīgi, ka pašvaldības izpilddirektore G.Smalkā vēl ceturtdienas rītā ar kādu uzņēmēju braukāja pa Lielvārdes pilsētu, iespējams, pieņemot kādus darbus, jo šis uzņēmējs Lielvārdē nodarbojas ar pašvaldību ielu remontu, un pēc tam uzņēmējs palīdzēja pašvaldības izpilddirektorei nokļūt arī uz vilcienu. Jautājums tikai, vai izpilddirektore braukāja ar šo uzņēmēju kā izpilddirektore, kaut gan iespējams ir atvaļinājumā, vai arī kā privātpersona?

 

Par to, kas pietrūkst novadā, bet kam politiskā vadība naudu atrod vienmēr

Pagājušā nedēļas nogale Lielvārdes pilsētā iezīmējās ar 2 pasākumiem – Edgara Kauliņa Goda krēsla atklāšana un Sirdsdziesmas koncerts.

Vispirms par Edgara Kauliņa Goda krēsla atklāšanu. Šoreiz pasākums bija izdevies un atšķirībā no citām reizēm, pašvaldības vadība bija padomājusi ne tikai par paša krēsla atklāšanu, bet sakopta bija arī “Lāčplēša” zīme, nogriežoties uz Lāčplēša masīvu. Protams, ir jūtams priekšvēlēšanu laiks, un Lielvārdes novadā arvien vairāk parādās ZZS pārstāvji.

Dienu iepriekš Lielvārdes novadu apciemoja Ministru prezidents, un daži iedzīvotāji M.Kučinskim atgādināja par ceļu stāvokli Lielvārdes novadā. Domes deputāts J.Lūsis tās pašas dienas vakarā jau bija ieguvis informāciju, ka ceļu Lielvārde – Lēdmane labos jau nākamajā gadā (tā esot uzzināts un solīts Satiksmes ministrijā), tomēr tā pati Satiksmes ministrija vismaz 3 gadus sola salabot Daugavpils šosejas Lielvārdes posmu. Solīts makā nekrīt, bet kā var nesolīt pirms Saeimas vēlēšanām.

Otrs pasākums – Sirdsdziesmas koncerts. Vispirms par pozitīvo – patīkami bija vērot “Lāčplēša” kora uzstāšanos, bet ja godīgi – tas laikam arī viss.

Domes deputāti šim pasākumam no pašvaldības budžeta piešķīra 20 000,- EUR, klāt protams jārēķina papildus izmaksas pašvaldības policistiem utt. Un pēc tam, kad domes deputāti bija nolēmuši piešķirt šo naudas summu no Lielvārdes iedzīvotāju naudas, biļešu cenas visiem apmeklētājiem tika noteikta 10,- EUR. Tātad, par Lielvārdes novada iedzīvotāju naudu tiek rīkots šis pasākums, bet ieguvums no tā ir tikai budžetā iztērētā nauda. Nauda, kura nepieciešama kultūras nama lielās zāles remontam, Jumpravas estrādei vai Kaibalas bērnudārza remontam. Katru mēnesi saņemu pašvaldības izdevumu “Lielvārdes novada ziņas”, kur gandrīz katru mēnesi ir domes priekšsēdētājas viedoklis par novada aktualitātēm, bet uz šiem jautājumiem atbildes nav ilgstoši. Uz jautājumiem par Jumpravas estrādi, bērnudārzu un kultūras nama lielās zāles remontu nav atbildes arī no pašvaldības izpilddirektores, Tautsaimniecības komisijas un Attīstības komitejas vadītājiem, kaut gan “Pūt vējiņi” bērnudārzā grupiņas ir pārpildītas; Jumpravas estrāde ir padomju laiku monuments, bet informācija par to, kur notiks deju un citu kolektīvu nodarbības, kas līdz šim bija kultūras namā, izskatot novada avīzi, šādu informāciju neatradu.